Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEKO WMB 61011 PL N nie chce wirować

Citronella 08 Mar 2014 10:56 2556 7
  • #1 08 Mar 2014 10:56
    Citronella
    Poziom 2  

Witam!
    Zwracam się do Was, drodzy użytkownicy, z prośbą o pomoc, gdyż moja trzymiesięczna pralka zaczęła odmawiać współpracy.
    Od kilku dni ma problem z przejściem do etapu wirowania. Przechodzi normalnie program prania, po czym wykonuje kilka ruchów, jakby miała się rozpędzić, ale po chwili się zatrzymuje.
    Sprawdziliśmy już filtr pompy i filtr wlotu wody, wszystko czyste. Wodę mamy dość paskudną, ale wierzyć mi się nie chce, żeby w tak krótkim czasie narósł kamień.
    Doradźcie, proszę, co może być powodem takiego zachowania?
    Pozdrawiam!

1 7
  • #2 08 Mar 2014 11:12
    driver19810219
    Poziom 15  

Witam kolego nie odbierz źle, pralki mają taki guzik jak się go w ciśnie to nie będzie wirować. Sprawdź, następnie sprawdź też na innym trybie prania bo niektóre tryby nie wirują na koniec.

0
  • #3 08 Mar 2014 11:17
    Citronella
    Poziom 2  

Koleżanko. ;)
    No właśnie ten guzik nie jest wciśnięty. Wirowanie jest ustawione na 800 obrotów/min. Próbowałam na kilku programach i na samym wirowaniu też nie chce działać. Skończyły mi się pomysły, co może być nie tak.

1
  • #4 08 Mar 2014 12:17
    driver19810219
    Poziom 15  

Przepraszam Koleżankę :D To czyli nie jest problem z obsługa ani raczej z wodą. Ja bym się nie przejmował ponieważ masz gwarancję, zadzwoń do nich i przyjedzie do Ciebie technik. Nie trzeba nigdzie pralki wozić. Bo może być parę przyczyn z którymi i tak się nie uporasz sama :)

0
  • #5 08 Mar 2014 12:24
    Citronella
    Poziom 2  

Nie ma sprawy. ;)
    Spróbuję jeszcze odkamieniacza, jak to nie pomoże to wezwę serwis. Chyba, że się jakimś cudem "sama naprawi", bo i to możliwe. Myślałam jeszcze, czy to nie będzie problem po stronie jakichś czujników programatora, ale jako laik mogę tylko gdybać.
    Dziękuję za odpowiedź. :)

0
  • #6 08 Mar 2014 12:30
    movzx
    Poziom 39  

Dużo tego gdybania... proponuję zacząć od instrukcji obsługi, myślę że poświęcono tam chociaż kilka słów problemowi "pralka nie wiruje" - poczynając od niewłaściwego wsadu.

0
  • #7 08 Mar 2014 12:36
    Citronella
    Poziom 2  

Instrukcję obsługi przestudiowałam. Problem jest niezależnie od tego czy wrzucam pełen wsad, czy jedną bluzkę. Wykluczyłam w zasadzie wszystko, na co mogłam wpaść ja i instrukcja. Myślałam, że może tutaj podpowiecie mi coś, co mogło mi nie przyjść do głowy, a jest banalne. Ale widzę, że problem może być bardziej złożony, dlatego bardzo dziękuję za odpowiedzi. :)

0
  • #8 08 Mar 2014 14:19
    driver19810219
    Poziom 15  

No i tak to jest Jakby był banalny problem to Sama byś na to w padła :)

0