Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm antywłamaniowy do mieszkania 96 m^2 parter

pomyje 08 Mar 2014 11:32 1587 3
Optex
    pomyje
    Level 9  
    Witajcie

chodzi mi o system alarmu przeciwwłamaniowego do mieszkania 96m², piszę nowy temat, bo wszystkie, które znalazłem są starsze niż 5 lat.
    Mieszkanie jest na parterze, dodaję rzut w załączniku: na czerwono zaznaczone wejście (drzwi wejściowe zwykłe, drewniane, ale otwierane na zewnątrz, klatka schodowa zamykana - domofon), na żółto ściany zewnętrzne mieszkania, na jasnobrązowo - ściany działowe. Mam pięć okien, w tym dwa połączone z drzwiami plus jedne drzwi dwuskrzydłowe na balkon. Wszystkie zwykłe plastiki, ze zwykłymi szybami. Wymiana na antywłamaniowe nie wchodzi w grę, odpadają również rolety antywłamaniowe.

Chciałbym mieć system na kablach, czujki ruchu w pomieszczeniach (bez łazienki i garderoby) plus czujki otwarcia okien/drzwi balkonowych, sygnalizację świetlno-dźwiękową na zewnątrz (najlepiej, żeby włączała się już w momencie próby sforsowania np. drzwi balkonowych), powiadamianie na telefon komórkowy lub email.

1. Przede wszystkim - czy będąc laikiem w kwestii systemów alarmowych jestem w stanie sam to zrobić, czy od razu wołać speca od alarmów?
    2. Pytanie drugie - czy do takiej instalacji podłącza się czujki gazu ziemnego i tlenku węgla, czy to będzie oddzielna instalacja?
    3. Nie chcę wydać na alarm 10 000 PLN, jak oceniacie koszt takiego prostego systemu? Czy da się coś złożyć za ok. 2000 PLN?
    4. Jaki sprzęt polecacie, jaka centralka, czujki, itp.?

Tyle na obecną chwilę. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Optex
    gigi-44
    Level 26  
    1. Wołaj speca.
    2. Tak można podpiąć czujniki tlenku węgla itp...
    3. Da się to zrobić w kwocie o której piszesz wszystko zależy od modelu centrali, czujników itd...
    4. Wezwany fachowiec pewnie przedstawi Ci jakąś ofertę, central i sprzętu jest od groma i każdy ma swoje upodobania, tak więc poproś o wycenę a potem zapytaj o ten sprzęt.
  • Optex
    beerman
    Level 16  
    Weź speca od alarmów, to nie będzie duży koszt.
    Zastanowiłbym się jeszcze nad kamerami.
    pomyje
    Level 9  
    Dziękuję kolegom, na jutro umówiłem lokalnego speca od instalacji, napiszę co mi doradził.