Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Metex MS-9140 - Uszkodzony generator funkcyjny

salem20 08 Mar 2014 17:38 1245 1
Tespol
    salem20
    Level 9  
    Witam, posiadam dwa zestawy Metex MS-9140. Są to urządzenia wielofunkcyjne zasilacz+miernik+częstościomierz+generator. Niestety w obu jest problem właśnie z generatorem. A konkretnie ze zwykłym wyjściem. Na wyjściu jest cały czas sinus o stałej amplitudzie, nie da się go regulować. Dodatkowo jest pochylony jakby przy użyciu symetrii. Wewnętrzny układ generujący sygnał musi działać ponieważ częstościomierz poprawnie odczytuje nastawioną częstotliwość przebiegu, ale na wyjściu nic się nie zmienia.

Może miał ktoś podobny problem z tym zestawem. Będę wdzięczny za pomoc.

PS Wyjście TTL działa - ale niestety to tylko prostokąt o stałej amplitudzie i regulowanej częstotliwości
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Tespol
    Piejko
    Level 1  
    Ja rowniez jestem posiadaczem MS-9140.Kupilem go jako uszkodzony.Po otwarciu okazalo sie,ze poprzedni wlasciciel dokonal w zasilaczu sporo przerobek.Mam schematy do modelu 9160,ktorego zasilacz rozni sie znaczaco.Udalo mi sie ostatecznie uporzadkowac z wyjatkiem tranzystorow na tylnej plycie-radiatorze.Prosze mnie poratowac -jakie tranzystory (cztery sztuki) w kolejnosci od transformatora do prawej strony tam sie znajduja?Mieczyslaw