Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ursus c 330 - dziwne zachowanie czujnika ciśnienia oleju

08 Mar 2014 21:29 7581 13
  • Poziom 14  
    Witam posiadam ciągnik jak w temacie. Zrobiony kapitalny remont silnika. Szlif wału, nowe panewki, tuleje, tłoki i pierścienie.W korbowodach wymieniane tulejki.
    Po pierwszym uruchomieniu zdziwiła mnie praca czujnika ciśnienia oleju. Mianowicie po zgaszeniu ciągnika, kontrolka nie zgasła. Odkręciłem czujnik oleju i wywaliło powietrze z olejem, po wkręceniu z powrotem czujnika, kontrolka świeci się. Uruchamiam ciągnik i kontrolka gaśnie a po zgaszeniu kontrolka nie gaśnie. Czy to normalne, że przy zgaszonym ciągniku ciśnienie oleju się ciągle utrzymuje? Moim zdaniem, kontrolka od razu po zgaszeniu ciągnika powinna się zaświecić a ona się nie świeci. Czujnik sprawdzamy-jest ok.
  • Poziom 38  
    Witam
    Podmień czujnik ,może masz po naprawie silnika przypchany kanał olejowy do czujnika(bardzo wolno spada ciśnienie po zgaszeniu silnika).
  • Poziom 14  
    Czujnik już drugi i to samo. Wykręciłem korpus filtra oleju, sprężonym powietrzem psyknąłem w kanał olejowy przy korpusie filtra i było widać jak reszta oleju wygania kanałem w głowicy.Na dodatek dodam iż wszystkie kanały olejowe podczas remontu były czyszczone pistoletem do konserwacji z ON.
  • Poziom 20  
    Są wadliwe serie , zmień dostawce i zapytaj skąd ma.
  • Poziom 14  
    tylko ten czujnik jest od sąsiada z działającego ciągnika i jest wszystko ok u niego. na dodatek po wykręceniu czujnika wywala ciśnienie oleju i dopiero wtedy kontrolka się zaświeca.
  • Poziom 20  
    A czekałeś z pół minuty po zgaszeniu ciągnika.
    PO kapitalce naprawdę długo może być ciśnienie.
    Zresztą wkręć manometr zamiast czujnika i zobacz co wskaże.
  • Poziom 14  
    właśnie o to chodzi że nie posiadam manometru ciśnienia oleju będę go miał dopiero w następnym tygodniu. Sprawdzałem że po paru minutach czujnik się zaświeca. Także mówicie że ciśnienie oleju może się utrzymywać w układzie. Jak bym miał miernik ciśnienia oleju sprawa byłaby prosta miałbym pewność że ciśnienie nie jest za duże i wszystkie kanału są ok. A tak nie mam pewności jakie jest ciśnienie w układzie wiem tylko że jest.
  • Poziom 14  
    U sąsiada w 30 też tak jest że ciśnienie spada po jakim czasie i dopiero kontrolka się zapala. I on mówił że tak powinno być ponieważ dobrze ciśnienie trzyma. A ciągnik ma już bardzo długo więc raczej wie co gada.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za odpowiedzi mam jeszcze jedno pytanie czy to normalne że po remacie leci dym z korka wlewu oleju
  • Poziom 20  
    Tak leci, po to ten korek jest.
  • Poziom 29  
    Popracuj nim trochę niech się dotrze i ułoży i jak nie przestanie dymić to będzie problem.
    Z ciśnieniem oleju to normalne w dobrej C-330.
  • Poziom 14  
    Wszystko ok Koledzy mają rację ciapek długo trzymał olej po remoncie. Dzięki wielkie za pomoc.