Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zetor 6320 - problem z obrotomierzem i wskaznikem paliwa

maciek798004 08 Mar 2014 22:11 4602 13
Wago
 • #1
  maciek798004
  Level 11  
  problem z obrotomierzem i wskaźnikiem paliwa zetor 6320, 2004r.
  problem polega na tym że gdy jest przekręcony kluczyk stacyjki to wskaźnik paliwa pokazuje ful paliwa, do pływaka idą 3 przewody, próbowałem je zamieniać ale nic nie pomaga, po odłączeniu wszystkich przewodów nadal pokazuje na ful i jaka jest tu przyczyna? a jeżeli chodzi o obrotomierz to gdy ciągnik pracuje na małych obrotach to obrotomierz wskazuje maksymalne obroty i nabija mth. a gdy dodam trochę gazu to wskazówka spada o jakieś 100 do 300 obrotów a jak już dodaje więcej gazu (ale nie na maksa) to wskazówka znowu pokazuje maksymalne obroty, wskazówka obrotomierza jest ruchoma wiec raczej się nie zawiesiła a mth nabija przez cały czas. bardzo proszę o pomoc.


  pierwszy raz mam konto na forum i to jest mój pierwszy wątek więc jeżeli są jakieś nieprawidłowości to bardzo przepraszam.
 • Wago
 • #2
  nikusert
  Level 40  
  Witam
  W pierwszej kolejności sprawdź masę dochodząca do deski zwłaszcza.
 • Wago
 • #3
  maciek798004
  Level 11  
  masa przy dece jest.


  -nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale stacyjka zostala wymieniona na nowa bo poprzednia byla lekko uszkodzona (chyba ktos kiedys grzebal srubokretem w miejscu gdzie sie wklada kluczyk i czasami siezko bylo wlozyc kluczyk do stacyjki)
 • #4
  mtracz
  Level 29  
  W pierwszym przypadku masz zwarcie w instalacji. Po odłączeniu przewodów od pływaka wskaźnik paliwa powinien opaść. Odłącz pojedynczo przewody od wskaźnika.
  Pomierz ciągłość tych przewodów.
 • #5
  maciek798004
  Level 11  
  A co z tym drugim przypadkiem?
 • #7
  maciek798004
  Level 11  
  czytałem na innych forach ze przyczyna obrotomierza leży w prądniczce. każdy opisuje że ta prądniczka znajduje się z przodu między alternatorem a pompą wody. jednak w moim modelu zetora nie widać żadnej prądniczki. przewody elektryczne jakie są z przodu w okolicach pompy wody i alternatora to idą tylko do termostatu i do jakiegoś czujnika (nie wiem co to jest) do którego idzie przewód elektryczny i dwa wężyki od układu paliwowego, a dalej to przewody idą do przednich świateł, nie widać żeby jakieś przewody elektryczne prowadziły do prądniczki. i tu mam pytanie w którym miejscu dokładnie może być ta prądniczka?
 • #10
  nikusert
  Level 40  
  Obrotomierz ma zacisk masy 31,zacisk zasilania stałego (+) 30,oraz trzeci z prądniczki .
 • #11
  maciek798004
  Level 11  
  ale w którym miejscu jest ta prądniczka?
 • #12
  maciek798004
  Level 11  
  z tym tematem już doszedłem co i jak. jeżeli chodzi o instalacje kabelków to poprzedni właściciel pozamieniał przewody, w jednej z kostek instalacji były upalone 2 przewody, obroty które były zbyt niskie były spowodowane uszkodzonym mechanizmem w obrotomierzu więc obrotomierz był do wymiany a jeżeli chodzi o wskaźnik paliwa to był uszkodzony pływak (spalona płytka która się znajduje na rurce od pływaka) i też był do wymiany.
 • #13
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  Temat otwieram ponownie na prośbę autora.
 • #14
  blazejczykj
  Level 1  
  Litości to gdzie jest ta prądniczka ? Mam ten sam model Zetora i ten sam problem z licznikiem. pomożecie?