Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother - BROTHER HL 5250DN porysowana grzałka [FUSER]

DukeMZ 08 Mar 2014 23:02 3501 9
 • #1
  DukeMZ
  Level 11  
  Witam, chciałem zapytać czy taka grzałka jak moja nadaje sie do wymiany? Otóż problem polega na tym że drukarka drukuje białe/szare paski przez całą kartkę ale tylko wtedy kiedy jest to zdjęcie lub jakiś większy obrazek między tekstem. Drukarkę rozebrałem w drobny mak, wyczyściłem do zera, nasmarowałem przekładnie ale zauwazyłem też wytarte paski na grzałce (od blaszek które zawracaja kartkę do góry). Toner wygląda na regenerowany (w poniedziałek kupie nowy bo ten i tak sie kończy), folia bębna wygląda na całą i nie porysowaną nigdzie. W zalącznikach zdjęcia grzałki i wydruk. Pozdrawiam!


  Brother - BROTHER HL 5250DN porysowana grzałka [FUSER] Brother - BROTHER HL 5250DN porysowana grzałka [FUSER] Brother - BROTHER HL 5250DN porysowana grzałka [FUSER] Brother - BROTHER HL 5250DN porysowana grzałka [FUSER]
 • Helpful post
  #2
  GBW
  Level 29  
  Folia na grzałce (szara) jest zniszczona. Może być naciągnięta lub tulejki wytarte.
 • #3
  DukeMZ
  Level 11  
  Właśnie niepokoiło mnie to że to jest tak wytarte... na szczęście nowy wałek na allegro 60zł kosztuje. Jeszcze jedno pytanie mam, pod wałkiem dociskowym znajduje się taki cieńki wałek i do niego jest chyba przysmażony toner (aż grudy się porobiły). Ten wałek ma być szorstki czy mogę to usunąć papierem ściernym?
 • #4
  GBW
  Level 29  
  Papierem ściernum nie radze, może jakimś rozpuszczalnikiem.
 • #5
  DukeMZ
  Level 11  
  szkoda że nie zrobiłem zdjęcia tego wałka, ale chyba wiadomo o co chodzi :) Spróbuję acetonem albo podgrzeję żeby się toner rozpuścił. Zobaczymy
 • #6
  endriuf
  Printers specialist
  Masz do wymiany albo regeneracji wałek grzejny. Polecam oryginał lub regenerację w firmie Tepol.
 • #7
  GBW
  Level 29  
  Tak autor jest świadomy tylko jaki jest powod uszkodzenia?
 • #8
  endriuf
  Printers specialist
  Po środku masz termistor. Zbierający się tam spieczony toner powoduje uszkodzenie powłoki teflonowej. Podobnie w miejscu odrywaczy jak i panewek po bokach. Brothery tak mają.
 • #9
  DukeMZ
  Level 11  
  No więc wałek grzałki pomyslnie wymieniony. Rozebrałem wszystko do zera, ostrożnie wyciągnąłem grzałkę żeby jej nie złamać i nie ubrudzić, następnie całość wymyłem ze starego rozbabranego smaru, tonera i kurzu. Wspomniany wcześniej wałek (trzecie zdjęcie) do odklejania tonera elegancko wyczyściłem acetonem, wygląda jak nowy. Wałek dociskowy też wyczyszczony - błyszczy się jak nowy. Łożyska wypłukałem w ropie, wyczyściłem i delikatnie potraktowałem smarem do łożysk a na końcu całośc wyczyściłem. Posłużą jeszcze bardzo długo. Same odrywacze papieru (nie wiem dlaczego ja nazywam je wodzikami) wyczyściłem z zalegającego tonera i delikatnie wypolerowałem drobnym pilnikiem do paznokci. Po poskładaniu całości, wszystko zagrało od strzała. Poniżej dodaję zdjęcie starego wałka, pobrudzonej kartki i nowego wydruku. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w dyskusji. Problem rozwiazany. Pozdrawiam :)

  Brother - BROTHER HL 5250DN porysowana grzałka [FUSER] Brother - BROTHER HL 5250DN porysowana grzałka [FUSER]
  Brother - BROTHER HL 5250DN porysowana grzałka [FUSER]
 • #10
  rys57
  Moderator
  DukeMZ wrote:
  Same odrywacze papieru (nie wiem dlaczego ja nazywam je wodzikami) wyczyściłem z zalegającego tonera i delikatnie wypolerowałem drobnym pilnikiem do paznokci.
  Problem rozwiązany, temat zamknięty ale ja bym zainwestował w nowe "wodziki" :D co by zapobiec powtórce.