Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Młotowiertarka Bosch czy Makita?

09 Mar 2014 00:25 11040 8
  • Poziom 25  
    Witam,
    zastanawiam się między Makitą HR2470T a Boschem GBH 2-28 DFV Professional, proszę o opinię osób mających jakieś doświadczenie z tymi sprzętami. Sprzęt potrzebny do prac typu wiercenie pod kołki, wiercenie w drewnie i metalu, mieszanie jakiejś zaprawy itp. Do kucia i przewiertów mam młot na SDS-max więc raczej tego używać nie będę. Przeczytałem że podobno Makita nie ma udaru w uchwycie wiertarskim, tylko w sds, nie wiem jak Bosch - kiedyś miałem podobny sprzęt Bosch (98 rok prod.) to w uchwycie wiertarskim udar też był, był to sprzęt nie do zajechania, niestety ktoś go ukradł i szukam następcy.
  • Poziom 24  
    Może weź pod uwagę f-mę Hitachi, która wyjątkowo trzyma produkcję na wysokim poziomie. Natomiast ceny jej są nawet niższe od konkurencji.
  • Poziom 12  
    Witam, moim zdaniem obydwie wymienione młotowiertarki są podobnej klasy( posiadam parę makit i boschów tylko trochę starsze wersje). Udar w tych wiertarkach jest podobnie rozwiązany, to znaczy pneumatyczny z łożyskiem wachliwym, ale ekspertem nie jestem, tyle wiem z doświadczenia. Najważniejszą rzeczą przy zakupie jest żeby nie dać się oszukać i kupić produkt firmowy gdyż spotkałem się z masą podróbek obydwu firm i chcę zaznaczyć że z wyglądu do złudzenia przypominały oryginał.
  • Poziom 37  
    Jeśli wiertarka jest z wymiennym uchwytem z SDS na zwykły szczękowy na wiertła cylindryczne to tylko do wiercenia bez udarowego. Udarowe wiercenie tylko na uchwycie SDS zaś zwykły uchwyt niema funkcji udaru. Tylko wiercenie.
  • Poziom 10  
    Miałem taki sam dylemat, ale....
    kupiłem Milwaukee PH 26 X
    Świetna maszyna. Wybierałem pomiędzy dokładnie tymi dwoma modelami. Miałem w głowie jeszcze hitachi dh24pc3, ale po obmacaniu jej w sklepie od razu podziękowałem. Milwaukee ma wymienne uchwyty, ogólnie bardzo dobrze się jej używa. Co do podkuwania, naprawdę wygląda to przyzwoicie. Tak samo z wierceniem udarowym czy zwykłym. Naprawdę polecam.
  • Poziom 14  
    Ja podobnie jak kolega nabyłem Aeg bh 26 wersja niebieska.Jest to brat bliźniak milwaukee. Jeżeli nie zależy Ci na uchwycie do wiercenia w metalu to jest to wygodna wiertarka.(kolega ma wymienny uchwyt ja nie) W porównaniu do boscha i makity jest wygodniejsza ponieważ jest krótsza .Praktycznie wierci się nią z jednej ręki co przydaje się np przy pracy w sufitach czy z drabin. Nie mogę ocenić niezawodności tego sprzętu ponieważ używam jej amatorsko ale sprzęt dotychczas nie sprawił problemów. Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Jak miałem przyjemność pracować sprzętem Milwaukee, również przypadł mi do gustu. Tyle, że sprzęt nie tani.
  • Użytkownik usunął konto