Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo Z570 - Potrzebna struktura partycji oryginalnego HDD 750GB

09 Mar 2014 04:03 1335 2
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witajcie.
    Trafił do mnie laptop, na którym jestem zmuszony odtworzyć system Windows 7. Recovery uruchamia się, ale nie jest w stanie rozpocząć przywracania - narzeka na niepoprawną strukturę partycji.

Z tego co się doczytałem w różnych miejscach (niestety bez szczegółów) oryginalne partycjonowanie wyglądało jakoś tak:
    200MB na zastrzeżone przez system
    ~655GB duża partycja danych
    29GB partycja LENOVO (sterowniki)
    14.75GB partycja LENOVO_PART (recovery).

Dwie ostatnie są oryginalne i raczej nietknięte, niestety dwie pierwsze musiały być modyfikowane (zastałem 2x ~320GB). Przydałby mi się zrzut z DMDE (Edytor -> Tablica partycji) bądź z jakiegokolwiek innego programu, który będzie zawierał kompletne informacje potrzebne do odtworzenia tej struktury. Być może inne modele Lenovo z Win7 i dyskiem 750GB mają taką samą strukturę. Będę wdzięczny, jeśli ktoś poratuje. Być może uda się uruchomić recovery.

Uprzedzając - właściciel nie pofatygował się aby stworzyć wersję płytową recovery, a naklejka z licencją na spodzie jest wytarta od użytkowania na kolanach - nie ma szans odczytać prawidłowo choćby połowy klucza.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Taa, takie to Recovery :D

Z jednego z plików na [LENOVO_PART] da się wygrzebać rozkład partycji - można w nim pokombinować albo wg niego zmodyfikować układ partycji.

Lenovo Z570 - Potrzebna struktura partycji oryginalnego HDD 750GB
  • Moderator - Komputery Serwis
    Dzięki wielkie. W sumie miałem przez chwilę pomysł, że gdzieś w danych recovery powinny być te ustawienia, ale z braku czasu jeszcze nie kombinowałem. Zaraz się zabieram do walki :)

Edit
    Rzeczywiście na partycji recovery jest całkiem dużo ciekawych rzeczy. Znalazłem dwa pliki, które mogą być przydatne dla uzdrowienia recovery:
    MBR.okr oraz info.ini.

W info.ini są informacje w postaci tekstowej na temat wielkości partycji i według tych informacji można odtwarzać ręcznie strukturę partycji (znalezione informacje pokryły się z tabelką wyżej). Bardziej mnie zainteresował plik MBR.okr mający dokładnie 512 bajtów. Sprawdziłem tylko (hexedytorem), czy zapisane informacje o partycji recovery pokrywają się z moja aktualną partycją - jako że były zgodne, zrobiłem kopię pierwszego sektora dysku i zastąpiłem go zawartością pliku MBR.okr - i to pomogło, OneKey Recovery przestało narzekać i zaczęło robić co do niego należy :)

Dzięki raz jeszcze za naprowadzenie i pomoc :)