Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace 2.2dci 2001 - Swap silnika 2.2dci na 1.9dci

09 Mar 2014 07:50 2847 6
  • Poziom 12  
    Posiadam Grand Espace z 2001 od ponad roku. Na moje nieszczęście strzelił mi rozrząd. W związku z tą sytuacją chciałbym zrobić swap na silnik 1.9 dci których jest sporo dostępnych z lagun chociażby,bo 2.2dci ciężko kupić w normalnym stanie. Czy ktoś ma doświadczania w tym temacie? Czym się mechanicznie różnią kompletne obie jednostki?
    Kupić trzeba silnik+skrzynia+półosie+wiazka+sterownik? Czy może skrzynia i półosie z 2.2dci podejda do 1.9dci?
    Z elektroniką dużo jest zabawy?

P.s. proszę nie komentować faktu dlaczego strzelił mi rozrząd, bo nie to jest tematem tego wątku 

Z góry dziękuje za okazane opinie i porady
  • Poziom 24  
    Dojdzie jeszcze zabawa z układem wydechowym , kupując ten silnik nie zapomnij jeszcze o poduszkach zawieszenia do niego..... .
  • Poziom 12  
    cezars65 mocowanie silnika i układ wydechowy, ok, czyli potwierdzasz skrzynie i półosie, że nie podejdą z 2.2dci?
  • Poziom 24  
    Nie da rady ..... choćby dlatego że te dwa silniki sporo różnią się mocą.... dlatego nie podejdą półosie , ale i również piasty do nich ..... no a dalej mamy jeszcze kolumny M-c Person. To jest cały wywód Kolego.....Bo jak piasty to inne łożyska do nich..... .
  • Poziom 20  
    Bez problemu kupisz 2,2 dci.
  • Poziom 12  
    kupilem 2.2 dci, za duzo grzebania a auto musi jezdzic