Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E3131 - Potrzebna antena do 3G

09 Mar 2014 09:00 2421 15
  • Poziom 9  
    Witam,
    Od zasięgu 4G dzieli mnie jakieś 15km, więc nie ma najmniejszych szans. Natomiast na 3G, 3G+ mam 3/5 kresek zasięgu które często spadają nawet do 2G+:(. Będę korzystał z Orange i Aero2. Lokalizacja - Zamość.
  • Poziom 24  
    "Kreski" to zaden wskaznik poziomu sygnalu. Nie mowi absolutnie nic. Sciagnij chocby Top NetInfo i bedziesz wiedzial co i jak.
    Na stronie btseach.pl mozesz sprawdzic gdzie masz nadajniki poszczegolnych sieci. W linku ustwilem aero2. Sprawdz jak masz daleko do bts ale wyglada ze antena nie bedzie potrzebna. Pamietaj ze aero dziala na 900 mHz i na taka czestotliwosc ma byc antena o ile sie na nia bedziesz decydowal. O orange pytaj innych.

I jeszcze jedna WAZNA sprawa. Gniazdo antenowe w modemach jest SUPER DELIKATNE i bardzo latwo je wyrwac. W zasadzie jak podlaczysz antene to powinienes zabezpieczyc, chocby tasma, mocowanie i juz jej nie odlaczac.

pozdr
    v
  • Specjalista Sieci, Internet
    Z twojego posta niewiele wynika. Podajesz lokalizację Zamość a piszesz ,że do zasięgu LTE masz 15 km! Tymczasem w Zamościu( lubelskie) jest zarówno LTE Plusa/CP jak i Play. W Zamościu nie ma problemów z zasięgiem 3G w Orange i Aero2. Zdecyduj się gdzie mieszkasz bo trudno polecić ci antenę do Orange. Nie wiadomo czy korzystasz z UMTS2100 czy UMTS900.
  • Poziom 9  
    Chodziło mi o to że najbliższy nadajnik jest w Zamościu, ja mieszkam 15k od Zamościa, sorki za nieścisłość.
    Nic to nie zmienia, w odległości 15km od Zamościa jest wiele miejscowości, nie mam szklanej kuli. Nie pomogę bez konkretnej lokalizacji. Przy wyborze anteny istotny jest częstotliwość i odległość od BTS-a.
    Najbliższy BTS NetWorks to Zawałów. Są pozwolenia na UMTS900 i UMTS2100. Pewny zasięg masz z UMTS900, który powinien działać. Ponieważ korzystasz z Huawei E-3131 to na tym modemie można wymusić częstotliwość tylko UMTS900 do połączeń 3G. W tym celu proponuję zapoznać się z programem TopNetInfo, który pozwala na takie działania http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557&start=0 Po takim wymuszeniu modem będzie się łączył tylko z BTS-em UMTS900, który na twoim terenie zapewnia 3G w Orange. Antena na 900MHz, dzięki której możesz korzystać zarówno z BDI Aero2 i 3G na UMTS900 w Orange to ATK-10/900 lub ATK-20. Obie typu YAGI krakowskiej firmy DIPOL. Sprawdzone i polecane przez wielu użytkowników.
  • Poziom 9  
    To jeszcze takie głupie pytanko.
    Mój modem po ostatnim zderzeniu ze ścianą stracił całkowicie zasięg:( Możliwe że uszkodziłem jakąś wewnętrzną antenke w modemie, a jak kupię podłączaną to będzie ok?;]
  • Poziom 9  
    Przyszła mi ta antena i stwierdzam że potrzebuję jeszcze chyba jakiegoś przewodu żeby ją połączyć z modemem :D
    Mogę prosić o nazwę tego przewodu tz. jakie złącza itp. ...
    Czy to ma być normalny przewód antenowy i tak po prostu wpiąć go w modem?
  • Poziom 9  
    Antena to ATK-20/850-960, nie dostałem z nią żadnych wtyków/przewodów. Ten konektor który podał matek451 będzie pasował? 30cm to troszkę mało;p Da się to jakoś wydłużyć tak do 8m?
    Kupiłeś antenę bez przewodu antenowego, po co i od kogo? Pewnie od tego sprzedawcy z Allegro, który nie oferuje do niego kabla co jest idiotyzmem. To tak jakbyś kupił samochód bez kół. Antenę kupuje się z przewodem i konektorem antenowym do swojego modemu.
  • Poziom 9  
    Mogę to gdzieś dokupić?
    Jak widzisz nie zawsze cena czyni cuda. Zmierz ile kabla potrzebujesz, maksymalnie 10m. Potrzebujesz kabel H155 o impedancji 50 Ohm . Skontaktuj się z firmą http://www.cybertech.com.pl/p22,przedluzacz-fme-m-fme-z-10m.html . Zrobią ci taki przedłużacz jak na zdjęciu tylko poproś aby z jednej strony zamiast wtyku FME(m) pozostawili kabel( wytłumacz, że ma słuzyć do ATK-20). Ma mieć tylko gniazdo FME(ż) . Do tego poproś o konektor do E-3131 http://www.cybertech.com.pl/p21,konektor-do-m...-e122-e156-e160-e169-i-innych-wtyk-fme-m.html Kabel musisz zamontować do ATK-20 wg. tego schematu http://www.bez-kabli.pl/printview.php?t=36528&start=0 W przyszłości nie wybieraj ofert pseudosprzedawców.
  • Poziom 9  
    No to wygląda na to że w końcu instalacja antenowa mi się udała:](wcześniej niezbyt udane instalacje do dvb-t). Zasięg 3g 5/5 kresek, po odłączeniu anteny spada do 0 kresek także działa:] Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Jest jeszcze jeden problem - działa Orange, natomiast gdy wkładam kartę Aero2 kreski ani się ruszą do góry:( Wcześniej(bez anteny) było to samo Orange jako tako działało, a Aero2 ani ruszyło, o co może chodzić? Uszkodzona karta? Trzeba ją aktywować? A może aplikacja Internet Manager nie lubi Aero2?
    Huawei E3131 - Potrzebna antena do 3G Huawei E3131 - Potrzebna antena do 3G