Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tworzenie wirtualnej przestrzeni

09 Mar 2014 11:29 1374 12
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,

jeśli umieszczam ten temat w złym dziale to proszę o przeniesienie go gdyż nie mam pojęcia gdzie go umieścić...z góry przepraszam za problem

otóż zostałem postawiony przed wielkim wyzwaniem, a jednocześnie problemem. Mianowicie muszę zbudować instalację multimedialną dającą złudzenie że wyświetlane materiały otaczają nas ze wszystkich stron. Projekt będzie w formie kostki 4x4m z materiałem na którym będą wyświetlane obrazy z rzutników. Coś w tym stylu Link tyle że wszystkie ściany i sufit będą ekranami , podłoga natomiast nie.

I tu jest właśnie problem. bo jeśli chodzi o strawę konstrukcyjną to nie ma problemu... banał. ale jak zsynchronizować wszystkie rzutniki tak aby rzucały obraz najlepiej z jednego komputera(gdyż materiałem będzie film który będzie miał stworzyć wirtualną nową przestrzeń w której będą widzowie) na tych wszystkich płaszczyznach. czy ktoś był by w stanie mi pomóc ?! błagam o pomoc
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    no tak tylko że ich rozwiązania kosztują miliony monet, a nie powiem tu chodzi o to żeby zrobić to jak najtaniej. może macie jakieś programy pomagające osiągnąć odpowiedni efekt?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    rozumiem że szarpnie za kieszeń... na projekt mamy do dyspozycji jakieś 300-500zł i w tym jest największy problem. Wyświetlane będą tam materiały filmowe kreujące przeniesienie się widowni w czasie dla tego chodzi o to żeby to wszystko było ze sobą synchronizowane.
  • Poziom 1  
  • Warunkowo odblokowany
    Mam idealne rozwiązanie dla tak niskobudżetowego projektu: LINK
  • Poziom 10  
    materiały są robione przez artystów więc to nas nic nie kosztuje... no ale skoro nie jest nikt w stanie mi pomóc zrobić to niskobudżetowy to trudno będę sam kombinował. Myślałem że będą tu jacyś specjaliści z odpowiednią wiedzą w tym zakresie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    no właśnie o to chodzi że ludzi którzy to robią mamy za darmo i to nie będzie generowało kosztów.
  • Poziom 2  
    moim skromnym zdaniem zrobił bym to w taki sposób :
    1 - trochę bym poczytał
    http://pclab.pl/art46390.html
    http://www.amd.com/pl/products/technologies/eyefinity/Pages/eyefinity.aspx

2- po zdecydowaniu się na kupno karty z obsługa 6 monitorów pobrał bym http://www.blender.org

w tym że programie zrobił bym 6 potocznie powiedziawszy kwadratów (Plane) na powierzchniach których wyświetlił bym to co chcesz dla każdej powierzchni. Następnie bym tak porozmieszczał playny na jednym głównym ekranie(lub projektorach ) aby każdy był w odpowiednim miejscu w twoim projekcie wyświetlany.
    Resztę bym myślał po uzyskanym efekcie ale wydaje mi się że to zdało by egzamin. Można by wyrenderować całość i wtedy powstał by jeden film z 5 lub 6 albo 4 (to zależy od ciebie z iloma) widokami a odtwarzał byś to jak normalny film.
  • Moderator Programowanie
    Wszystko pięknie, tylko, że zakup 2 czy 3 kart graficznych, które są w stanie obsłużyć odpowiednią ilość ekranów przekroczy początkowy budżet.
    Nawet nie wspominam o jakichś problemach z połączenie tych kart na posiadanym przez autora sprzęcie, czy chociaż tak błahej sprawie jak zasilanie tych kart.
  • Poziom 10  
    każdy pomysł jest dobry jako punkt zaczepienia... całą resztę da się jakoś rozwiązać jak się am więcej możliwości do wyboru rozwiązania