Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S2 - Nie działa prawy kanał słuchawkowy

ajaz92 09 Mar 2014 11:49 3450 13
  • #1 09 Mar 2014 11:49
    ajaz92
    Poziom 6  

Witam!
    Wczoraj podłączałem telefon do kina domowego (kablem jack-2xcichc), by posłuchać muzyki na większych głośnikach. Wszystko działało ok, ale dopiero teraz zauważyłem, że po podłączeniu słuchawek do telefonu (słuchawki na 100% są sprawne, bo na innej komórce i w laptopie działają) działa tylko lewy kanał, prawy w ogóle. Od razu mówię, że telefon wykrywa podłączone słuchawki. Możliwe, że jakieś spięcie było czy coś? Co może być przyczyną, da się to naprawić?

0 13
  • #2 09 Mar 2014 13:05
    Fallouciarz
    Poziom 19  

Jakie słuchawki podłączasz do SII?

0
  • #3 09 Mar 2014 13:09
    MLRwin
    Poziom 17  

Sprawdź jeszcze na innych słuchawkach czy jest tak samo. Poruszaj wtykiem, może jest tylko brudne. Samo gniazdo, jest z wibracja, głośniczkiem od rozmów i mikrofonem. Wymiana bardzo prosta. Samsung Galaxy S2 - Nie działa prawy kanał słuchawkowy

0
  • #4 09 Mar 2014 13:45
    ajaz92
    Poziom 6  

Podłączałem słuchawki sennheiser'a douszne, wcześniej działały. Próbowałem na innych słuchawkach jakie miałem w domu i jest tak samo, więc wina leży po stronie komórki. Wtykiem ruszałem, sprawdzałem czy nie ma jakichś śmieci w środku, ale to nic nie dało. Problemem będzie samo wejście, czy może na płytce coś się zepsuło? Nie chce kupować (20zl na pewnym serwisie aukcyjnym), jeśli gdzieś indziej może być usterka.

0
  • #5 09 Mar 2014 13:55
    Fallouciarz
    Poziom 19  

W ciemno nikt nie stwierdzi gdzie leży usterka.

0
  • #6 09 Mar 2014 14:44
    ajaz92
    Poziom 6  

Czyli najlepiej będzie po prostu kupić tę taśmę i wymienić? Nie warto wyciągnąć tej części i przeczyścić np?

0
  • #7 09 Mar 2014 14:52
    Fallouciarz
    Poziom 19  

Najpierw rozkręć telefon tutaj filmik pomocny przy rozkręcaniu http://www.youtube.com/watch?v=OCGBZKWWjfE obejrzyj dokładnie całe złącze potem możesz przeczyścić i ewentualnie wygrzać, jeśli nie czujesz się na siłach możesz oddać do serwisu po ekspertyzę, jeśli stwierdzą uszkodzone gniazdo od słuchawek wtedy możesz wymienić je sam.

0
  • #8 09 Mar 2014 16:01
    ajaz92
    Poziom 6  

Rozkręciłem, przeczyściłem, jak dla mnie tam wszystko wygląda ok, ale dalej słychać tylko lewy kanał. Pozostaje tylko chyba zakup tej taśmy i wymiana :)

0
  • #9 11 Mar 2014 10:55
    Berreto26
    Poziom 10  

Witam wymiana gniazda słuchawkowego razem jest głośniczek mikrofon od rozmów wymiana jest bardzo prosta odpinasz taśmy i wyciągasz wkładasz nowe zapinasz taśmę do płyty głównej i to załatwi sprawę będą grał 2 słuchawki

0
  • #10 11 Mar 2014 14:52
    krawio4
    Poziom 8  

Może to głupi pomysł ale sprawdź czy wina nie leży w ustawieniach obecnego odtwarzacza (albo w systemowych zależnie od romu) i obecnie ustawione masz aby tylko lewy kanał dawał dźwięk.
    Spróbuj z innym odtwarzaczem.

0
  • #11 17 Mar 2014 17:37
    ajaz92
    Poziom 6  

Panowie,
    wymieniłem tą całą taśmę, niestety to nie rozwiązało problemu ;/
    z ustawieniami się bawiłem, na innych odtwarzaczach tez próbowałem.
    Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co można zrobić? Przypominam, ze problem wystąpił po podłączaniu do kina domowego, może gdzieś tutaj leży przyczyna.

0
  • #12 22 Mar 2014 10:43
    ajaz92
    Poziom 6  

Nie ma nikt żadnego pomysłu?

0
  • #13 04 Cze 2014 18:00
    neomagnet
    Poziom 1  

Mam podobny problem, u mnie lewy kanał gra o jakieś 80% ciszej. Oddałem telefon do serwisu, wrócił po 3 dniach z tą samą usterką, oddałem drugi raz, po 3 tygodniach nic nie robienia oddali z wpisem "brak usterki", Problem oczywiście nadal występuje. Dowiedziałem się tylko że mam wysłać maila prosto do samsunga czy przypadkiem nie mieli jakieś wadliwej serii płyt głównych.

Prawdę mówiąc mam na tą firmę już totalnie [uwaga brzydkie słowo]. Do producenta napiszę ale tylko po to żeby się dowiedzieli jacy specjaliści dla nich pracują.

0