Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Electrolux ER 8021B - Podłączenie termostatu Ranco K59L1244

09 Mar 2014 13:37 3939 6
 • Poziom 9  
  W termostacie K59L1244 podłączyłem przewody tak jak radzono na forum:
  czarny - konektor 4, brązowy - konektor 6, drugi czarny idący od mikrowyłącznika w drzwiach do konektor 3, zielony do masy uziemienia.

  Problem jest taki, że światło w komorze lodówki i led świecą tylko wtedy, gdy termostat włącza sprężarkę, gdy sprężarka nie pracuje led i światło w komorze chłodziarki nie świecą przy otwartych drzwiach.

  Jak zmienić podłączenie, aby niczego nie sfajczyć i żeby w rezultacie led świecił cały czas po podłączeniu lodówki do sieci i włączeniu termostatu, a żarówka w komorze chłodziarki tylko po otworzeniu drzwi lodówki bez względu, czy sprężarka pracuje, czy nie.
 • Poziom 15  
  6 to zasilanie 3 to światło 4 to sprężarka
 • Poziom 9  
  Z podłączeniem termostatu jest Ok, dzięki . Ale jest wątpliwość co do pracy , mianowicie bardzo długi cykl pracy ok 4-5 godz pracy agregatu temp. w zamrażarce spada do ok -20 deg ale przy postoju tez około 4 godz wzrasta w zamrażarce do ok 0 deg i zamrożone produktu rozmarzają , coś jest nie tak . Pomiar w środkowej szufladzie zamrażarki . Termostat ustawiony na za 25 ( jak wskazówka zegarze , nie ma numerowanych pozycji nastaw) . Termostat nówka , co robić?
 • Specjalista AGD
  Kapilara na pewno dobrze zamontowana?
 • Poziom 15  
  Nie dobrany termostat lub zbyt niska temperatura w pomieszczeniu
  co do długiego postoju. 'Odnośnie do długiej pracy to spadek wydajności układu. Powód to ubytek gazu spowodowany rozszczelnieniem układu z którym nie da się nic zrobić lub mała wydajność sprężarki . Ale wydaje mi się, że sobie nie poradzisz. Zleć to komuś kto jest obeznany w temacie.
 • Poziom 9  
  Proszę o bliższe sprecyzowanie, wydaje mi że zrobiłem tak jak było poprzednio, ułożyłem rurkę kapilary w rowku takiej pokrywki wyginając ją do kształtu tego rowka, było z tym trochę kłopotu bo trudno tak w ręku bez specjalnego oprzyrządowania precyzyjnie wygiąć. Jaki powinien być prawidłowy cykl pracy sprężarki i postoju.

  Poprzednio miałem termostat Danfos jako zamiennik ( ten Ranco K59 to oryginalny do tej lodówki) i wtedy cykl pracy był znacznie krótszy , kilkadziesiąt minut ale ten zamiennik miał zakres pracy tylko 23 deg i mroził w zamrażarce tylko do 12-15 deg więc postanowiłem go wymienić na oryginał Ranco K59.
  Pierwszy Ranco który był w zakupionej lodówce padł gdzieś po 7 latach i wtedy kupiłem tani zamiennik Danfosa.

  Jak pracował ten pierwszy Ranco niestety już nie pamiętam ale chyba też były jakieś wątpliwości b po kilku dniach po zakupie lodówki wzywałem serwis , wstawili jakis czujnik i przez dobę zdejmowali wykres temperatury w komorze lodówki potem stwierdzili że jest OK więc dałem sobie spokój.

  Co ewentualnie mogłem schrzanić przy montażu kapilary? Proszę o sugestie.
 • Poziom 15  
  Proste sprawdzenie wydajności układu, włączyć na prace stałą wciągu 2-3 godzin pracy w zamrażarce temperatura oscyluje po całkowitym rozmrożeniu -20- -23 stopnie.