Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Electrolux ER 8021B - Podłączenie termostatu Ranco K59L1244

Waldemar Goliński 09 Mar 2014 13:37 3336 6
  • #1 09 Mar 2014 13:37
    Waldemar Goliński
    Poziom 9  

W termostacie K59L1244 podłączyłem przewody tak jak radzono na forum:
    czarny - konektor 4, brązowy - konektor 6, drugi czarny idący od mikrowyłącznika w drzwiach do konektor 3, zielony do masy uziemienia.

Problem jest taki, że światło w komorze lodówki i led świecą tylko wtedy, gdy termostat włącza sprężarkę, gdy sprężarka nie pracuje led i światło w komorze chłodziarki nie świecą przy otwartych drzwiach.

Jak zmienić podłączenie, aby niczego nie sfajczyć i żeby w rezultacie led świecił cały czas po podłączeniu lodówki do sieci i włączeniu termostatu, a żarówka w komorze chłodziarki tylko po otworzeniu drzwi lodówki bez względu, czy sprężarka pracuje, czy nie.

1 6
  • #2 12 Mar 2014 23:49
    dariuszm65
    Poziom 15  

6 to zasilanie 3 to światło 4 to sprężarka

1
  • #3 15 Mar 2014 00:23
    Waldemar Goliński
    Poziom 9  

Z podłączeniem termostatu jest Ok, dzięki . Ale jest wątpliwość co do pracy , mianowicie bardzo długi cykl pracy ok 4-5 godz pracy agregatu temp. w zamrażarce spada do ok -20 deg ale przy postoju tez około 4 godz wzrasta w zamrażarce do ok 0 deg i zamrożone produktu rozmarzają , coś jest nie tak . Pomiar w środkowej szufladzie zamrażarki . Termostat ustawiony na za 25 ( jak wskazówka zegarze , nie ma numerowanych pozycji nastaw) . Termostat nówka , co robić?

0
  • #4 15 Mar 2014 10:24
    peter falk
    Specjalista AGD

Kapilara na pewno dobrze zamontowana?

0
  • #5 15 Mar 2014 12:01
    dariuszm65
    Poziom 15  

Nie dobrany termostat lub zbyt niska temperatura w pomieszczeniu
    co do długiego postoju. 'Odnośnie do długiej pracy to spadek wydajności układu. Powód to ubytek gazu spowodowany rozszczelnieniem układu z którym nie da się nic zrobić lub mała wydajność sprężarki . Ale wydaje mi się, że sobie nie poradzisz. Zleć to komuś kto jest obeznany w temacie.

0
  • #6 15 Mar 2014 12:20
    Waldemar Goliński
    Poziom 9  

Proszę o bliższe sprecyzowanie, wydaje mi że zrobiłem tak jak było poprzednio, ułożyłem rurkę kapilary w rowku takiej pokrywki wyginając ją do kształtu tego rowka, było z tym trochę kłopotu bo trudno tak w ręku bez specjalnego oprzyrządowania precyzyjnie wygiąć. Jaki powinien być prawidłowy cykl pracy sprężarki i postoju.

Poprzednio miałem termostat Danfos jako zamiennik ( ten Ranco K59 to oryginalny do tej lodówki) i wtedy cykl pracy był znacznie krótszy , kilkadziesiąt minut ale ten zamiennik miał zakres pracy tylko 23 deg i mroził w zamrażarce tylko do 12-15 deg więc postanowiłem go wymienić na oryginał Ranco K59.
    Pierwszy Ranco który był w zakupionej lodówce padł gdzieś po 7 latach i wtedy kupiłem tani zamiennik Danfosa.

Jak pracował ten pierwszy Ranco niestety już nie pamiętam ale chyba też były jakieś wątpliwości b po kilku dniach po zakupie lodówki wzywałem serwis , wstawili jakis czujnik i przez dobę zdejmowali wykres temperatury w komorze lodówki potem stwierdzili że jest OK więc dałem sobie spokój.

Co ewentualnie mogłem schrzanić przy montażu kapilary? Proszę o sugestie.

1
  • #7 16 Mar 2014 20:03
    dariuszm65
    Poziom 15  

Proste sprawdzenie wydajności układu, włączyć na prace stałą wciągu 2-3 godzin pracy w zamrażarce temperatura oscyluje po całkowitym rozmrożeniu -20- -23 stopnie.

0