Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głowice ruchome - LED ? R5 ?

09 Mar 2014 13:43 3051 13
  • Poziom 12  
    Witam, postanowiłem doposażyć się w trochę oświetlenia dynamicznego, mianowicie, mają to być głowice ruchome. Przez dłuższy czas byłem przekonany do głowic typu beam na żarówce r5, aczkolwiek po przekalkulowaniu kosztów wymiany żarówek w późniejszym czasie troszkę odpuściłem. Zastosowanie głowic to głownie imprezy typu - "dyskoteka" chociaż z pewnością będą wykorzystywane również na innych sztukach. Na chwilę obecna zastanawiam się nad skompletowaniem zestawu tego typu:
    4x Stairville MH-X25 LED,
    4x kopie EUROLITE TMH 60,
    2x SHOWTEC Phantom 75 LED Beam.

Co sądzicie o takim zestawieniu? Czy ktoś z was korzystał z tego typu głowic?
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Warunkowo odblokowany
    Można zrozumieć że chcesz kupić 10głowic. Nie rozumiem tego zestawienia ponieważ phantom 75led to świeci już bardzo mocno przy czym mh-x25 led nie będzie widoczny wcale. A tmh 60 już bedzie widać, tylko pytanie pono tak mieszać. Wolał bym coś bardziej składowego jak 6x phantom 50led + 4x INNO COLOR BEAM LED AMERICAN DJ ( lub coś temu podobne )
  • Poziom 12  
    Trochę się zmieniło i teraz wybór to albo :

4x Stairville MH-575 S MKII Pro-Spot
    2x Stairville MH-X50+ LED Spot Moving Head
    2x Stairville MH-X25+ LED Spot Moving Head

lub

4 x Showtec Phantom 250
    4 x Showtec Phantom 50 LED spot
    do tego 4 x led bar i statywy.

Co byście bardziej polecili ?
    Gram imprezy i klubowe i małe plenery do tego jakieś szkoły 18stki itd.
    Pozdrawiam :)
  • Warunkowo odblokowany
    Po co chcesz się pchać w żarówki. Phantom 250 nie świeci mocniej niż 50led, to raz… stairville mh-x25 nie świeci a mh-x50 świeci ale podobnie jak phantom 50led przy czym jest os niego kupę większy. Nie wiem skąd jesteś ja jestem z okolic Chorzowa i mogę ci pokazać jak świecą phantomy 50led i washe 36x 3w. Osobiście mam 4 spoty i 2 washe.
    To może przekona https://www.youtube.com/watch?v=Ugn5kvYwgDI
  • Poziom 12  
    Decyzja padła na 4x phantom 50 oraz 4 x phantom 250 do tego led bary i rampa, mam nadzieje że będę zadowolony. Sprzedawca dał spory upust cenowy i oferta jest wg mnie bardzo atrakcyjna.
  • Warunkowo odblokowany
    A dlaczego decyzja padła też na wyładowcze 250…..? czym sprzedawca przyćmił phantoma 50led. Jakoś musiał to argumentować
  • Poziom 12  
    Sprzedawca nie przyćmił niczym ledów :) Sam tak zadecydowałem ( myślę że rozsądnie ) z tego względu że ledy wykorzystam na chałturach a jak będę miał imprezy klubowe lub małe plenery to jednak msd jakoś bardziej do mnie przemawia.
    Znajomy serwisujący sprzęt tego typu zasugerował nawet abym w całości zaopatrzył się w MSD a nie ledy bo jak twierdzi większość ledów które do niego trafiają padła po pół roku użytkowania. Sprzedawca zasugerował tylko abym nie wybierał phantom 25, chyba że chcę poświecić w małym ciemnym pokoju :)
    Naprawdę phantom 250 świeci podobnie to phantoma 50 led ?
  • Poziom 26  
    Są jeszcze głowy na lampie R2 do kupienia w butrymie. Widziałem je w akcji.
  • Warunkowo odblokowany
    Phantom 50led świeci mocniej od phantom 250. Porównałem osobiście, i zauważ że z phantoma 50led jest coraz to więcej na aukcjach ( sprzęt nowy ) a phantom 250 już
    w zasadzie wyprzedaż magazynowa
  • Poziom 20  
    Zdecydowaną zaletą Phantoma 50 LED są jego małe rozmiary i masa. Różnica między Phantom 250 i Phantom 50 jest wg mnie ogromna.
    To raz.
    A dwa - bez sensu mieszać 2 typy głów bo nie zrobisz z tego spójnych programów. A w przypadku głów zasada jest prosta - im więcej urządzeń - tym lepsze efekty wizualne. Przy "ogarniętym" oświetleniowcu oczywiście :D
  • Warunkowo odblokowany
    To jaka jest różnica między phantom 250 a phantom 50led…….?
  • Poziom 21  
    BTW Stairville MH-X25 bardzo słabo świecą. Nie ma porównania do MSD250.
  • Warunkowo odblokowany
    Ale ja chciał bym wiedzieć jaka jest różnica zdaniem ProLighting pomiędzy phantom 50led a phantom 250. Bo ja osobiście porównywałem i jak dla mnie świeciła mocniej 50led, z małą przewagą ale zawsze, w dodatku 50led świeci szerzej ( to nie koniecznie zaleta, zależy do czego dane głowy mają służyć ) Ja używam na małe sztuki i na imprezy zamknięte, nigdy nie trafił mi sie plener z nimi wiec tutaj sie nie wypowiem. Jedynie do imprez zamkniętych jest to dla mnie obecnie jedna z lepszych głów na rynku. Cena vs. jakość vs. wymiary,waga
  • Poziom 20  
    Dla jasności dodam i podkreślę, że zdecydowanie polecam właśnie Phantom 50 LED, to po pierwsze. Po drugie rozważania robią się już "akademickie" gdyż Phantom 250 nie jest już oferowany, nie ma go w sprzedaży w głównej sieci dystrybucji.
    A różnice z naszych i naszych Klientów obserwacji: Phantom 250 świecił szerzej no i miał elektryczny fokus, tej jednej funkcji w PH 50 LED brakuje.