Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auto - Moje Pierwsze AUTO!

Kamilloo939 09 Mar 2014 14:17 2274 12
  • #1 09 Mar 2014 14:17
    Kamilloo939
    Poziom 7  

Witam serdecznie a więc zacznę od tego że dopiero od roku czasu posiadam prawko kat. B, do tej pory jeździłem astrą I 1.6 automatem, i co jakiś czas Volvo V40.
    Chciałbym zaczerpnąć opinii, chce zakupić jakieś autko nie chce żadnego potwora, potrzebuje ładnego, ekonomicznego autka zakres finansowy na ten czas jest strasznie ubogi bo mogę wydać zaledwie 4k Wiem że za te pieniądze nie mogę za wiele oczekiwać, ale chciałbym posiadać już coś własnego.
    Co mi polecacie osobiście podobają mi się audi 80, i troche sie rozglądam za nimi, znalazłem również jedną a4 b5 95r w gazie.
    Nie wiem ogólnie nie jestem obeznany i nie wiem czego mogę się spodziewać i czego oczekiwać. Prosiłbym o jakieś sugestie i propozycje.
    Pozdrawiam!

-1 12
  • #2 09 Mar 2014 14:47
    TomekB123
    Poziom 18  

Za 4 tys. nie zaszalejesz niestety. Proponuje skupić się na autach z blachami w ocynku to przynajmniej nie będzie tragedii z korozją.

Ze swojej strony z tanich aut poleciłbym Punto II 1.2 8V, ale za 4 tys może być ciężko.

Tak w ogóle to napisz w jakich warunkach zamierzasz użytkować auto. Miasto wokół komina, długie trasy itp.

0
  • #3 09 Mar 2014 15:20
    Kamilloo939
    Poziom 7  

Wiem że nie poszaleje ale nie chce wydać kosmicznych sum na pierwszy samochód bo to w ogóle w moim przekonaniu bez sensu ... Dlatego właśnie że ma być to moje pierwsze auto perfekcjonistą nie jestem idealnym kierowcą też nie, co prawda nie miałem jeszcze stłuczki ani nie musiałem klepać auta, chce sie po prostu trochę potłuc ;)
    Tzn auto ma mi służyć na co dzień dojazd do pracy na jakieś zakupy, w weekendy jakiś nie daleki wypad.
    Szukam ofert jak wspomniałem wcześniej znalazłem Lagune 1.8 16v, Audi a4 b5 `95r., BMW 316 b `94r. Hmmm co do korozji o to się jakoś zbytnio nie martwię wiadomo że za te pieniądze nie ma co oczekiwać nie wiadomo czego.
    Jak mówie nie oczekuje cudów, coś przyzwoitego jeżdżącego :P

0
  • #4 09 Mar 2014 17:17
    zed71
    Poziom 22  

jezeli cos pierwszego to z silnikiem max 1200ccm. samo kupno to nie wszystko- zostaje jeszcze pzerejestrowanie (coś ok 200zł) i ubezpieczenie ( przy braku zniżek to min 500zł - koszt może wynieść i 1000zl w zaleznosci od pojemnosci silnika) tak wiec dysponujac kwota 4000 zostaje na samochod ok 2000 ;-) a w tej kwocie nie zaszalejesz. bo przeciez trzeba wymienic oleje, filtry i pasek rozrzadu (ok 1000zł).
    rozejrzyj sie za fiatami: seicento, cinquecento i punto z silnikami 0,9 i 1100ccm , daewoo matizem (bo juz lanos "pogrąży" ubezpieczeniem) lub corsa 1,0, polo 1,0 lub coś innego z małym silnikiem.
    chyba że masz krótkie włosy i ulubionym strojem ( i jedynym słusznym jest dres ) to wtedy tylko bmw z co najmniej 2,5 litrowym silnikiem ( a wtedy nawet bedziesz mógł zostać gwiazdą internetu)

0
  • #5 09 Mar 2014 17:28
    Kamilloo939
    Poziom 7  

Samochodu przecież nie będę rejestrował na siebie :) Tylko prawdopodobnie na dziadka, ma zniżki więc opłaty będą mniejsze.
    Ale nie wliczajmy rejestracji i opłat skarbowych, chodzi o sam zakup max jaki mogę wydać na zakup auta oscyluje do 4000zł jak sie nagnę może ostatecznie wyszarpę jeszcze jakieś 300 stówki, chodzi o samo kupno auta do 4k :)
    Nie rozumiem natomiast jednej rzeczy, czy opinie innych ludzi muszą mieć jakiś wpływ na wybór auta, i czy te stereotypy się nie znudziły?

Cytat:
    "chyba że masz krótkie włosy i ulubionym strojem ( i jedynym słusznym jest dres ) to wtedy tylko bmw z co najmniej 2,5 litrowym silnikiem ( a wtedy nawet bedziesz mógł zostać gwiazdą internetu)"

Nie jestem dressem więc i takie komentarze nie na miejscu, tak samo jak te które oceniają kierowców tym czym sie poruszają.

0
  • #6 09 Mar 2014 17:50
    zed71
    Poziom 22  

sorry - nie chcalem Cie urazic .
    a co do kupna to i tak najlepiej kupic cos z malym silnikiem bo .... bedzie w najlepszym stanie technicznym.

0
  • #7 09 Mar 2014 18:17
    Kamilloo939
    Poziom 7  

Mówiąc najmniejszy co masz na myśli?
    1.9 TD są podobno nie zawodne, natomiast 1.2 - Ekonomiczne i też daja radę.
    Znalazłem znowu Audiczke 1.8 w Gazie, kurcze ale słyszałem że gaz nie służy.
    Jazda może ekonomiczniejsza ale coś za coś.

0
  • #8 09 Mar 2014 19:01
    zed71
    Poziom 22  

chodzi mi o to że silniki (małe jak je nazwałem) były montowane do tanich w zakupie aut miejskich. silniki o pojemności pow 1,6 były zaś montowane do aut dość drogich (pow. 70000zł - nowe w salonie) i dlatego na rynku wtórnym bedą w o wiele starsze wiekowo (w tych samych cenach) .
    nie ma silników niezawodnych- wszystkie się psują ;-) nawet "wieczny" silnik Vw 1,9 diesel. ;-) musisz się jednak zdecydowac: diesel czy benzyna (ewentualnie +lpg)
    zadaj sobie te pytanie i następnie zacznij szukac auta ;-)
    może zacznij od końca: napierw paliwo, potem silnik, a następnie samochod - unikniesz rozczarowań ;-)
    z benzyniaków dobre są (do zagazowania):
    silniki fiata 0,9, 1,1 i 1,2 (8 zaworowe)
    daewoo - wszystkie
    opla 1,2 i 1,4
    peugeota i citroena 1,4
    Vw 1,2 i 1,4
    z diesli:
    Vw 1,9 sdi (w sumie najlepszy ale słaby) i 1,9 tdi
    peugeot lub citroen 1,9 (ten sam co w polonezie - tez niezniszczalny)
    fiat jtd

0
  • #9 10 Mar 2014 19:52
    sebap
    Poziom 40  

Przy Lagunie trzeba uważać na zawieszenie z tyłu (drążki skrętne), przy Audi A4 na zawieszenie z przodu (wielowahacze) a BMW będzie na 99% zajeżdżone. Jeśli ma to być Audi i rejestrowane na osobę ze zniżkami to szukaj jakiejś w miarę zadbanej 80 B3 ew. B4 z motorami 1.8 lub 2 litry.
    Od kogo słyszałeś takie pierdoły, że LPG nie służy Audi? Pewnie od kogoś kto zamiast sekwencji w A4 miał jakieś wynalazki I generacji.

0
  • #10 10 Mar 2014 19:55
    Kamilloo939
    Poziom 7  

No pewnie że nie zarejestruje na siebie bo to sie nie kalkuluje :P
    Kolega ma A4 i nie narzeka na to zawieszenie wiadomo że trzeba dokładać bo to skarbonka jakby nie było z której sie już nie wyciągnie, a co do 80 siątek bardzo mi sie podobają, szukam, patrzę, obserwuje :)
    Czekam na jakieś Sugestie :P

0
  • #11 10 Mar 2014 22:57
    tzok
    Moderator Samochody

Czekasz na sugestie i dalej swoje - podoba Ci się Audi 80 to sobie je kup i tyle ale nie oczekuj poklasku dla swojego wyboru. Chcesz mieć SWOJE auto to niech Cię jest na nie stać a nie wyłudzaj niższych składek rejestrując na kogoś. Dla mnie jest to normalne oszustwo i wyłudzenie (jest to nagminne i jest ku temu przyzwolenie społeczne ale cierpią na tym uczciwi). Realnie stać Cię na auto klasy Matiza lub Seicento i są to bardzo dobre auta na pierwszy samochód.

0
  • #12 11 Mar 2014 14:34
    Kamilloo939
    Poziom 7  

Chyba omijanie chorego systemu, i każdy kto liczy sie z pieniędzmi zrobi to samo ... Twoim zdaniem jest to krzywda osób które nie mają na kogo zarejestrować auta? Słaby argument...
    Napisałem tylko opinie o tych samochodach, w żadnym poście nie uwzględniałem że już wybrałem i dążę do zakupu, czekałem po prostu na opinie.

0
  • #13 11 Mar 2014 16:03
    ogidwarazy
    Poziom 8  

Dla mnie wybór marki przy tej kwocie jest bez sensu. Do pierwszego lepszego samochodu w kwocie 4 tys., w ciągu roku dołożysz drugie tyle, a do tych co ty podałeś to dwa razy tyle. Moja rada to nie wybrzydzaj z modelem tylko znajdź samochód sprawny technicznie i zadbany. Ogranicz się z wyszukiwaniem do twojego miejsca zamieszkania i kwoty, a sam zobaczysz, że tych ofert nie będzie zbyt dużo. Następnie jazda na oględziny i gdy trafi ci się dobra sztuka to kupuj.

0