Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto Air Top 2000 ST Mercedes - uruchomienie na stole

marcin.koz2910 09 Mar 2014 14:21 7449 12
    marcin.koz2910
    Level 27  
    Witam

Mam na stanie ogrzewanie postojowe suche webasto AT 2000ST z pompką ale bez regulatora temp. ale to nie problem bo dorobię sobie.

Chciałbym go odpalić w garażu sam piec rozebrałem i posprawdzałem pod względem uszkodzeń.

Problem jest następujący bo wyczytałem że jest w tym piecu sterownik cyfrowy którego na stole się odpalić nie da rady...

Piny w tej wtyczce to 1- zasilanie, 2-masa, 3-szary, 4-fioletowy, 5-czarny, 14-zółty
    Piny w analogu są trochę inne

I moje pytanie czy jest szansa przerobić ten sterownik czy ruszył analogowo na potencjometrycznym regulatorze? Jeśli tak to proszę o pomoc, ewentualnie proszę o informacje kto lub gdzie może mi pomóc z tym sterownikiem.
    ArturAVS
    Moderator HP/Truck/Electric
    Popatrz tu:
    http://www.suremarine.com/manuals/webasto-repair-manuals/at2000st-repair.pdf

Na stronie 30, masz najprostszy schemat podłączenia. Jest analogowy.
    marcin.koz2910
    Level 27  
    arturavs, wszystko fajnie schematy mam nawet w robocie ale problem jest inny bo podobno nie da się cyfrowego sterownika tak uruchomić jak napisałeś

czekam na kostkę do sterownika i muszę dorobić wiązkę do analoga i będę robił testy...
    ArturAVS
    Moderator HP/Truck/Electric
    marcin.koz2910 wrote:
    Mam na stanie ogrzewanie postojowe suche webasto AT 2000ST z pompką ale bez regulatora temp. ale to nie problem bo dorobię sobie.

marcin.koz2910 wrote:
    bo dorobię sobie.

To dorób sobie.

marcin.koz2910 wrote:
    podobno nie da się cyfrowego sterownika tak uruchomić jak

Nie podałeś, ani numerów seryjnych, ani fabrycznych.

marcin.koz2910 wrote:
    arturavs, wszystko fajnie schematy mam nawet w robocie ale problem jest inny bo podobno nie da się cyfrowego sterownika tak uruchomić jak napisałeś

Widocznie nie potrafisz odczytać tych schematów.
    marcin.koz2910
    Level 27  
    arturavs ciekawe czy tam też byłeś taki mądry.... nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie nabijaj postów

Strumien swiadomosci swia sterownik wysłałem do firmy KO*** i tam go przerobią wyjdzie taniej i szybciej
    Anonymous
    Anonymous  
    marcin.koz2910
    Level 27  
    Saturn_five, piec chciałem w garażu odpalić i szczerze mówiąc to regulacja może być pominięta bo jak będę chciał to sam go wyłączę

ale dzięki za podpowiedź w nowym wątku
    Gregory52
    Level 2  
    Jest dostępne urządzenie umożliwiające odpalenie AT2000ST z Actrosa na stole...jest to CAN Emulator, można zadać temperaturę z potencjometru...załączanie po WBUS z programu diagnostycznego lub wyłącznikiemna potencjometrze..
    grabsatel
    Level 12  
    Najłtwiej i najtaniej jest przerobić sterownik od Air Topa na analogowy....
    kangu78
    Level 11  
    Czy wymiana zawartości eeprom wystarcza ? Czy potrzebna większą przeróbka ?
    marcin.koz2910
    Level 27  
    kangu78 wrote:
    Czy wymiana zawartości eeprom wystarcza ? Czy potrzebna większą przeróbka ?

muszą być przerobione sumy kontrolne co wiąże się z wgraniem nowego softu do urządzenia