Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi

06 Kwi 2005 08:59 1946 2
  • Poziom 10  
    Mam Toyote Corolle Liftback 1998r, centralny montowany prawdopodobnie fabrycznie i alarm Avital Champion Mark 3.
    Czasami zdarza się, że przy wyłączaniu alarmu z pilota, centralny zamek nie otwiera żadnych drzwi i z zachowania wynika, że nawet nie próbuje.
    Nie mogę też otworzyć drzwi (kierowca i pasażer) z kluczyka. Kolejne próby włączania i wyłączania alarmu nie dają rezultatu - centralny nie działa. Jedyne co mi pozostaje to dostać się do środka przez kufer i odblokować jedne drzwi ręcznie, a potem to już wiadomo. W miejscach publicznych nie jest to przyjemne.
    Jak już odblokuję drzwi to potem z reguły do kilku zamknięć i otwarć jest OK, aż w końcu znowu problem.
    Dodam, że centralny zamek działa bez zarzutu przy włączaniu i wyłączaniu zapłonu, oraz gdy blokuję i odblokowywuję z przełącznika w drzwiach kierowcy.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 22  
    Znajdź 2 kable (wyjścia z alarmu sterujące zamkiem) i zobacz czy są dobrze połączone ze sterownikiem zamka. Możesz sprawdzić woltomierzem ich stan podczas włączania i wyłączania alarmu.
  • Poziom 10  
    thomas__1 napisał:
    Znajdź 2 kable (wyjścia z alarmu sterujące zamkiem) i zobacz czy są dobrze połączone ze sterownikiem zamka. Możesz sprawdzić woltomierzem ich stan podczas włączania i wyłączania alarmu.

W którym miejscu jest lub powinien być zamontowany sterownik centralnego zamka?
    Może ktoś wie, jaki typ sterownika jest w moim aucie (schemat mile widziany)?