Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka beko wbf6005c - zgrzyta, nie wiruje.

Lemel 09 Mar 2014 14:38 1371 3
  • #1 09 Mar 2014 14:38
    Lemel
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z pralką Beko WBF6005c. Mam tą pralkę juz sporo czasu i była niezawodna, jednak nie dawno straciła moc wirowania (tzn aby dobrze odwirowała należy jeszcze raz włączyć wirowanie), a parę dni temu zaczęła wydawać dziwne dzwięki, a mianowicie zgrzyta coś jak by tryby przeskakiwały (inaczej nie potrafie opisać), dzieje się to jak pobiera wode do płukania. Pomożecie mi, proszę gdyż nie stac mnie na zakup nowej pralki, a nie chciał bym się zadłużać. Pozdrawiam

0 3
  • Pomocny post
    #2 09 Mar 2014 19:55
    skryn
    Admin grupy AGD

Lemel napisał:
    zgrzyta coś jak by tryby przeskakiwały (inaczej nie potrafie opisać),

Za dużo kasy masz. Część dostała się w tryby turbiny pompy spustowej. Już się wyprała, a teraz do Ciebie należy jej opróżnienie. Nie łatwa to sprawa, ponieważ aby do pompy się dostać, musisz trochę pogłówkować. Dla ułatwienia dodam, że pompa owa znajduje się z przodu, poniżej fartucha.

0
  • #3 15 Mar 2014 11:43
    Lemel
    Poziom 2  

Dzięki, poratowałem się franią od twojej odpowiedzi a dziś biorę się za naprawe, tylko co z tym wirowaniem czasami odwiruje dobrze, a czasami należy nawet trzykrotnie włączyć samo wirowanie, nie przeszkadza to bardzo ale zawsze to dodatkowy problem.

0
  • #4 15 Mar 2014 11:45
    movzx
    Poziom 39  

Jak ma wirować dobrze skoro w środku stoi woda? Wyczyść pompę i wtedy sprawdzaj.

0