Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres ciśnieniowy KRUPS EA 8010

09 Mar 2014 15:42 6771 5
 • Poziom 8  
  Posiadam nowy ekspres ciśnieniowy KRUPS EA 8010. Ekspres wyposażony jest w standardowy spieniacz mleka. Nie mam doświadczenia, ale wydaje mi się że spieniacz nie działa prawidłowo tzn. wytwarza zbyt dużo pary. Zastanawiam się nad reklamacją. Załączam film i proszę o komentarz.
  http://www.youtube.com/watch?v=4UA7pT0wZSk
 • Poziom 14  
  Wg mnie działa bardzo dobrze.......Trzeba poćwiczyć technikę spieniania mleka :-).
  Mleko powinno być bardzo zimne, zanurzyć należy samą końcówkę dyszy.
 • Poziom 18  
  Według mnie zatkany jest otworek w dyszy, którym pobierane jest powietrze do spienienia mleka. W komplecie z ekspresem był dołączony drucik do udrożniania. Ja zawsze po użyciu dyszy myję ją i jednocześnie przedmuchuję ten otworek, który jest w górnej części dyszy, bo inaczej zatyka się i jest efekt taki jak na filmie.
 • Poziom 8  
  Dziękuję za komentarze, pewnie jak najbardziej słuszne. Problem mojego ekspresu polega na tym, że w dyszy do spieniania brakuje małego elementu, nazwałbym go dyszą powietrza (Lukasz3232, pewnie to ta o której wspominasz). Nie było go wcale, albo po prostu wypadł w czasie montażu. Zauważyłem to na innych filmach w internecie. Po zakupie nowego potwierdzę czy to prawda.
 • Poziom 8  
  Zamieszczam film pokazujący spienianie mleka nową dyszą. Uzyskana piana jest bardziej gęsta i trwalsza. Nowa dysza ma nieco inną konstrukcję polegającą na innym montażu rurki zasysającej powietrze.
  w starej rurkę wsuwa się przez górny otwór w dyszy, w nowej zakłada poprzez rozchylenie gumy i osadzenie na swiom miejscu. W górnej części nowej dyszy jest stała zwężka o bardzo małej średnicy, w stare nie ma żadnej zwężki.
  Lukasz3232 nie sprzedam Ci starej dyszy, spróbuje ją naprawić dodając zwężkę.
  Poniżej zdjęcie: po lewej stara dysza.
  Ekspres ciśnieniowy KRUPS EA 8010

  Spienianie film:
  http://www.youtube.com/watch?v=mrCBPDDBfaI