Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek w Corolli czasami nie otwiera drzwi

06 Kwi 2005 09:08 1796 5
  • Poziom 10  
    Mam Toyote Corolle Liftback 1998r, centralny montowany prawdopodobnie fabrycznie i alarm Avital Champion Mark 3.
    Czasami zdarza się, że przy wyłączaniu alarmu z pilota, centralny zamek nie otwiera żadnych drzwi i z zachowania wynika, że nawet nie próbuje.
    Nie mogę też otworzyć drzwi (kierowca i pasażer) z kluczyka. Kolejne próby włączania i wyłączania alarmu nie dają rezultatu - centralny nie działa. Jedyne co mi pozostaje to dostać się do środka przez kufer i odblokować jedne drzwi ręcznie, a potem to już wiadomo. W miejscach publicznych nie jest to przyjemne.
    Jak już odblokuję drzwi to potem z reguły do kilku zamknięć i otwarć jest OK, aż w końcu znowu problem.
    Dodam, że centralny zamek działa bez zarzutu przy włączaniu i wyłączaniu zapłonu, oraz gdy blokuję i odblokowywuję z przełącznika w drzwiach kierowcy.
  • Spec od samochodów
    Prawdopodobnie masz dolozony silownik w drzwiach kierowcy i on jest przyczyna
  • Poziom 10  
    wloc napisał:
    Prawdopodobnie masz dolozony silownik w drzwiach kierowcy i on jest przyczyna

Dlaczego zatem zamykanie i otwieranie drzwi przez przekręcenie kluczyka w stacyjce, oraz przez dodatkowy przycisk (obok przycisków sterowania szybami), działa bez zarzutów?
  • Spec od samochodów
    to sprawdz wyjscia na sterowanie centralnym z alarmu
  • Poziom 15  
    Moze jest rozprogramowana centralka. Ustawienia fabryczne to zazwyczaj 1s dla silowników a może twoje potrzebuja 3s ?
  • Poziom 10  
    erfro napisał:
    Moze jest rozprogramowana centralka. Ustawienia fabryczne to zazwyczaj 1s dla silowników a może twoje potrzebuja 3s ?

Gdyby było tak jak piszesz, to prawdopodobnie za każdym razem, gdy otwieram drzwi miałbym problem, a nie co jakiś czas. A te 3s to chyba dla zamków ze sterowaniem pneumatycznym.