Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

970 pro3 r2.0 - Nie działa gniazdo na głośnik basowy i centralny

09 Mar 2014 16:11 2088 7
  • Poziom 21  
    Witam.

Do tej pory mam podłączone głośniki 2.1 pod gniazdo Audio line out.
    Ale ostatnio chciałem podłączyć osobno głośnik basowy i niestety zero dźwięku. Konfigurowałem chyba na każdy możliwy sposób, dźwięk z tylnych i przednich głośników był a z centralnego i basowego nic.
    Jednak ostatnio rzuciła mi się w oczy dziwna rzecz, w biosie głośnik centralny i basowy widnieją pod innym gniazdkiem niż w windowsie. Traz nie wiem czego to jest przyczyna. Czy to wina biosu, czy wina sterowników. Dodam że ściągałem już najnowsze ze strony producenta i nic się nie zmieniło.Dla zobrazowania tego stany wrzucam zdjęcia biosu i screeny z windowsa. Widać, że gniazdo od głośników tylnych i bas/central są tak jakby zamienione.

Patrząc w instukcję od płyty głównej, to wg niej głośnik basowy i centralny powinny być tak jak pokazują screeny z windowsa.
  • Poziom 21  
    Ok, jutro zrobię reset biosu. Chociaż bardzo mnie to dziwi, że bios myli gniazda głośnika basowego/centralnego z głośnikami tylnymi.
  • Poziom 21  
    Witam.

No niestety, zrobiłem reset biosu i nic to nie pomogło.

Dziwne jest to, że jak podepnę tylne głośniki w prawidłowe gniazdo (tak jak pisze w instrukcji i pokazuje windows a nie bios), to działają i oczywiście windows je wykrywa. Ale jak podłączę głośnik basowy, to windows nie wykrywa i nie ma dalej dźwięku.
    Zastanawia mnie jednak dlaczego bios pokazuje na odwrót.
  • Poziom 25  
    Przestaw Stereo na 5.1 i wtedy będziesz miał wszystkie kanały włączone na pewno
    970 pro3 r2.0 - Nie działa gniazdo na głośnik basowy i centralny
  • Poziom 21  
    Witam, te screeny które podałem, to są tylko poglądowe, jak wygląda opis gniazd. Oczywiście, zmieniałem konfigurację na 5.1 i nic to nie pomagało. Zresztą zmieniałem na każdą inną a dzisiaj zauważyłem, że też nie działa gniazdo na głośnik boczny( chodź, co prawda podłączyłem w te gniazdo, zwykłe głośniki 2.0)
  • Poziom 25  
    Masz możliwość sprawdzenia działania karty dźwiękowej przez złącze cyfrowe - Digital Output
  • Poziom 21  
    Niestety nie. Być może jeszcze jedna ważna informacja. Bios i Windows widzą tylko głośniki przednie i tylne. Jak podłączam basowy/centralny i boczny to ani bios ani Windows tego nie widzą. Zaczynam sądzić, że mam uszkodzoną płytę. Będę musiał sprawdzić czy jest jeszcze na gwarancji, jeśli tak, to chyba ja wyślę do naprawy.

No, niestety. Już po gwarancji, bo nie mogę znaleźć dokumentów od płyty. :cry:
    Zostaje w takim razie kupić jakąś kartę muzyczną.