Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tracer dominator 2.1 wada??

loczek8902 09 Mar 2014 17:03 2664 5
  • #1 09 Mar 2014 17:03
    loczek8902
    Poziom 2  

Witam kupiłem zestaw głośników tracer dominator. wszystko ładnie pieknie tylko dostrzegłem 2 "wady" i nie wiem czy można to reklamować. jedną z nich jest szum po włączeniu w każdym głośniku bez sygnału wejsciowego. jest on dosyć słyszalny. podczas grania jest wszystko ok. szum jest na takim samym poziomie słyszalności bez różnicy czy wolume jest na max czy na min. 2 taw wadą jest to że podczas wyłanczania zestawu "heblem" z tyłu subwoofera słychać dosyc głośny trzask w głośnikach, jest to za każdym razem kiedy sie go wyłancza.
    i mam pytanie czy jest sens to reklamować czy w takim zestawie głośników z raczej niskiej półki to normalne??
    z góry dziekuje za pomoc.
    dodam że szukałem na temat tego zestawu opisu na różnych forach ale niestety nic nie znalazłem.

pozdrawiam

0 5
  • #2 09 Mar 2014 17:27
    PawelMajda
    Poziom 14  

Obawiam się, że reklamacja nic tu nie da. Wiele zestawów głośnikowych z niskiej półki ma słabo odfiltrowane szumy, a stuk przy wyłączeniu to także powszechna sprawa.

0
  • #3 30 Paź 2015 09:23
    Fabi20
    Poziom 15  

Witam, wiem, że temat stary, ale jeżeli nie poradziłeś sobie z problemem to podaje rozwiązanie - wymień rezystory w sprzężeniu zwrotnym na 22k i szum ucichnie. Pozdrawiam.

3
  • #4 01 Lis 2015 03:24
    PawelMajda
    Poziom 14  

To ciekawe. Jak do tego doszedłeś? I dlaczego zatem producent takich nie stosuje? :)

0
  • #5 01 Lis 2015 05:49
    kkknc
    Poziom 42  

A może warto by po czytać ogólne o wzmacniaczach i dlaczego szumią? Czym spowodowane jest puknięcie przy włączaniu też się dowiesz.

0
  • #6 01 Lis 2015 09:05
    Fabi20
    Poziom 15  

Konstrukcja jest wadliwa i tyle, szum to jedno, ten zestaw ma tez wadliwie zaprojektowane prowadzenie masy co skutkuje dość dużym przydźwiękiem sieciowym (brumem). Walczyłem ostatnio z takim zestawem...

1