Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odsłuch dźwięku w słuchawkach

09 Mar 2014 22:35 1710 4
  • Poziom 12  
    Może od początku.W moim małym chałturniczym zespole mam problem z odsłuchami, nie chcemy kupować kolejnych klamotów i wpadłem na pomysł by zrobić odsłuchy w słuchawkach.Z komputera jest puszczony podkład midi, ja gram na gitarze, jest jeszcze basista i wokal.

Chciałbym aby ktoś zdał swoją opinie na temat mego pomysłu.

Chciałbym kupić taki oto wzmacniacz słuchawkowy
    -Behringer HA400 Microamp
    podłączyć do niego zdublowany wraz z sygnałem do wzmacniacza sygnał z laptopa do tego dokupić 3 pary słuchawek dokanałowych każdy by miał znacząca ilość kabla rzuconego po podłodze tylko podpinał się do gniazd mini Jack i słyszał podkład MIDI grany z komputera tak żeby się nie pogubić.

Co wy na to?
  • Moderator Akustyka
    Behringer HA400 jest dość przeciętny. Z niskoomowymi słuchawkami sobie nie radzi, a takie najczęściej są te dokanałowe.
    Problemem może być to, że każdy z muzyków będzie oczekiwał innego poziomu dźwięku na słuchawkach. Poza tym z takim odsłuchem się grywa.
  • Poziom 10  
    adambyw napisał:
    Problemem może być to, że każdy z muzyków będzie oczekiwał innego poziomu dźwięku na słuchawkach.

Hmm, gdzie widzisz problem skoro w HA400 każde gniazdo wyjściowe ma regulacje głośności? wystarczy przed próba/występem czy nagraniem dostosować sobie według uznania głośność i wszystko ok. :)

Ogólnie marco2255 pomysł dobry. :D
  • Poziom 12  
    Udało mi się skompletować wszystkie elementy,zrobić próbę zespołu, i ku mojemu zaskoczeniu efekt wypadł świetny, na występie kolumny wypchnęliśmy do przodu wszystko wyregulowane na mikserze, głośność każdy sobie dopasował na wzmacniaczu słuchawkowym no i mój pomysł zdał egzamin.

Tak na marginesie, Behringer chociaż Made in China wykonany przyzwoicie, metalowa obudowa zasilacz w komplecie jestem zadowolony i polecam.