Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onwa mini problem z TDA 2003

tonsil3 06 Kwi 2005 10:23 1472 9
  • #1 06 Kwi 2005 10:23
    tonsil3
    Poziom 11  

Witam wszystkich mam problem z radyjkiem Onwa mini dostałem je, co prawda od kolegi bardzo mocno rozebrano bez obudowy, ale spróbowałem ją uruchomić wszystko jest ok. działa, ale był w nim problem z odbiorem to znaczy nie było układu TDA 2003 i D 13 i R 68 wstawiłem, ale dokładnie nie wiem czy takie jak powinny być, bo mam schemat, który na forum znalazłem, ale on jest strasznie nie czytelny.
    Po wstawieniu tych rzeczy działa jest odbiór, ale strasznie grzeje się układ TDA2003 może ktoś miał taki sam przypadek TDA był nowy nie sądzę żeby było coś nie tak z nim

• #2 06 Kwi 2005 10:37
    albino
    Poziom 24  

a przykreciles go do obudowy?

• #3 06 Kwi 2005 11:11
    andrew220
    Spec od GSM

D13 - 1N4148, R68 - 15Ω a za grzanie się TDA odpowiedzialny może być trafo modulatora (zwarcie między zwojami). Wylutuj trafo (lub kondensator C49) i sprawdź, czy nadal się grzeje końcówka.

Przy naprawie posiłkuj się schematem od Alana 100+. To prawie to samo a jest o niebo lepszy jakościowo.

• #4 06 Kwi 2005 12:34
    tonsil3
    Poziom 11  

Co do wypowiedzi albino jest przykręcony tak jak oryginalnie powinno być, co do tego to powinno być dobrze a do wypowiedzi andrew220 tu to może masz racje, ale gdy nie ma głośnika lub jest ustawiony potencjometr volume bardzo cicho to wtedy się nie grzeje jest ok., gdy podłączam się na tubę tez momencie modulacji zaczyna się grzać czy to by wskazywało na trafo modulatora, bo jeszcze, z góry dzięki za zainteresowanie moim problemem?

W momencie wlutowania kondensatora C 49 końcówka TDA 2003 jest delikatnie ciepła jeżeli to trafo modulatora jak to można sprawdzić żeby się upewnić ze to to i gdzie można dostać takie trafo i czy jest bardzo drogie

• #5 06 Kwi 2005 15:28
    sp6
    Poziom 23  

Cześć , TDA 2003 to układ który podczas pracy w układzie grzeje się i jest to normalne. Gdyby zwarty był trafo to występowaly by duże zniekształcenia.

• #6 06 Kwi 2005 16:42
    Olek II
    Moderator

..a czy przypadkiem nie powinien mieć podkładki mikowej ten TDA??. Pozdrawiam

• #7 06 Kwi 2005 19:03
    tonsil3
    Poziom 11  

No wszystko by się zgadzało z wypowiedzią sp6, ale co do grzania to nie tak intensywnie jak się grzeje troszkę miałem do czynienia z radiami cb gdzie siedział układ TDA 2003 i się tak nie grzał tak ze w ciągu 10 sekund nie można dotknąć ręką tylko jeszcze nie jest tak głośne te radio na odsłuchu jak inne jest to trochę za cicho tylko jak dostałem te radio jeszcze nie było rdzenie w filtrach może być nie dostrojone, ale to raczej nie wpływa na to ze tak się grzeje ten układ A co do wypowiedzi Olek II to jest podkładka pomiędzy układem a obudowo

• #9 12 Kwi 2005 21:40
    tonsil3
    Poziom 11  

Wszystko się zgadza trafo modulacyjne, ale jak to zastąpić czy jest jakaś możliwości zastąpienia czymś te trafo nie mam drutu żeby przewinąć ani żadnego w złomie cb, które by miało takie tarfo na 4 piny mam na, trzy ale nie wiem jak to podłączyć czy jest taka możliwości

• #10 25 Kwi 2005 10:37
    hynon
    Poziom 9  

mogę przewinąć za drobną opłatą

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME