Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic VI - 1997R 1.4 - ciężko odpala

10 Mar 2014 00:37 1788 1
  • Poziom 14  
    Witam.

mamy z nim taki kłopot, że ciężko odpala, nieważne czy zimny czy ciepły. Ja pierwszy raz stykam się z japońcem, i nie wiem od czego zacząć. Ma instalację LPG. Odpala zawsze tak samo, pokręci góra 3-5 sekund i wtedy łapie. Chodzi równo. Dziś dostał nowy filtr paliwa, przewody, palec, kopułkę i świece. Dalej jest to samo.Chciałem zapytać, czy może to być wina jakiegoś czujnika temperatury, dzięki któremu są ustalane dawki paliwa? Jeśli tak to gdzie go szukać, a jeśli nie to na co powinienem zwrócić uwagę. Paliwa jest prawie połowa baku..Dolot szczelny, nigdzie nic nie jest pęknięte.

co dziś zauważyłem(na benzynie) :
    -jak dochodzę do 6tys obrotów to samochód przestaje jechac jakby paliwo się skończyło, nie wiem czy jakakolwiek odcinka powinna być już przy tym poziomie obrotów
    -samochód po rozpędzeniu,czy to 4 czy 5 dochodzi do 130-140km/h i na tym koniec, stoi mimo dodawania gazu i wydaje mi się że jak na 90km to sporo za mało..
    -dlugo kręci, ale to juz wczesniej pisalem, wydaje mi się że nie powinno tak być..

Kompresja może być słaba lub przestawiony zapłon?

Pozdrawiam.