Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Integra 128 zał/wył czuwania -

dzery- 10 Mar 2014 04:16 1755 10
  • Integra 128 zał/wył czuwania -

Poziom 9  

Witam.

Mam następujący problem.
    Centralę Satel Integra 128 chcę zaprogramować na dwa warianty załączenia czuwania:
    1. standardowy - na codzień
    2. czuwanie podczas wyjazdu z miasta

"Wyjazd" załączam poprzez makro - załączenie stref + zmiana stanu wyjścia BI-stabilnego.
    Problem pojawia się kiedy zostanie wyłączone czuwanie bez zmiany stanu. Wtedy załączenie czuwania "standardowego" realizuje zadania podczas wyjazdu.

Jak zmienić stan przekaźnika BI podczas wyłączania czuwania?
    Może macie inny pomysł jak to zrealizować?

0 10
    Poziom 39  

Nikt nie zgadnie, jak to jest u ciebie zrealizowane. Więc jedynie słuszna odpowiedź brzmi:
    Za pomocą funkcji logicznych zrób tak, aby było dobrze.

0
    Poziom 9  

Tak jak napisałem - "chcę" realizować powyższe funkcje. Nie jest nic zrobione więc nie na nic do zgadywania.

Problem dla mnie skupia się na zmianie stany przekaźnika BI podczas wyłączania czuwania?

0
    Poziom 31  

To może jeszcze napisz czym różnią się te dwa warianty załączenia, bo coś mi to przekombinowane jest

0
    Poziom 9  

Tak mi się właśnie wydaje że coś przekombinowałem.

Opiszę co mam i co chciał bym osiągnąć.
    manipulator to int-tsg. Czuwanie załączam standardowo wszystkie strefy. Drugie czuwanie "wyjazd" załączam makrem - załączanie wszystkich stref + jakiś wskaźnik. Suma logiczna z wskaźnika załączenia stref i wskaźnik załączenia "wyjazd" realizuje zadania podczas wyjazdu.
    Na tą chwilę moim wskaźnikiem "wyjazd" jest przełącznik BI. Ale nie wiem jak zmienić jego stan na wyłączony podczas rozbrajania stref. Albo się nie da, albo to w ogóle słaby pomysł.
    Kombinowałem też w stronę załączania dodatkowej strefy podczas wjazdu. Lecz trzeba będzie zawsze pamiętać żeby nie załączać jej podczas standardowego załączenia czuwania co też nie bardzo mi odpowiada.

0
    Poziom 31  

Jakie to zadania?
    Załączenie jakiegoś wyjścia?
    Piszesz dość enigmatycznie.
    Chcesz symulować obecność w domu?, sterować gniazdkiem, włączyć podlewanie?

0
    Poziom 9  

Dokładnie tak jak piszesz.

0
    Poziom 31  

PRZEŁĄCZNIK BI – sterowane przez użytkowników, wejścia lub timery. W zależności od aktualnego stanu, użycie hasła lub naruszenie wejścia włączy/wyłączy wyjście. Włączenie timera włącza wyjście, a wyłączenie – wyłącza.

ZASILANIE W CZUWANIU – dedykowane do zasilania czujek, które nie powinny być aktywne, gdy system nie czuwa. Uaktywnia się w momencie rozpoczęcia procedury załączenia czuwania (aktywne w trakcie czasu na wyjście).

Nic więcej, tylko przeczytać instrukcję.
    To Ty wiesz jak to ma działać

1
    Poziom 10  

Może lepiej założyć dodatkową strefę i załączać ją na czas wyjazdu. Jedno wyjście może wskazywać czuwanie tej strefy załączając przekaźnik.

Podczas wyłączenia alarmu wyłączasz wszystko i po sprawie.

0
    Poziom 9  

Skaw27, z braku innego pomysłu na rozwiązanie tak właśnie zrobiłem.
    Chociaż nie podoba mi się to rozwiązanie.

0