Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CA-6 - Wybór czujek ruchu

todzio 10 Mar 2014 09:05 2058 16
Optex
    todzio
    Level 12  
    Proszę o sugestie. Chcę do alarmu CA-6 kupić czujki ruchu. Zależy mi na jak najmniejszych gabarytach czujki. Nadmienię, iż lokal ( użytkowy 60 m2) wyprowadzoną na już instalację na czujki na wys. ok. 3 m. Zwierzątek nie będzie w lokalu. Zastanawiam się nad czujkami:
    poczwórny element PIR
    podwójny element PIR
    I drugie pytanie, czy do tego alarmu mogę zastosować również czujki cyfrowe a jeśli tak to czy lepszym wyborem byłyby cyfrowe od analogowych z linków które podaję w poście:
    cyfrowa 1
    cyfrowa 2
    cyfrowa 3
    cyfrowa 4
    Z góry thnx. za odp. i poświęcony czas.
  • Optex
    suworow
    Admin of Property security
    todzio wrote:
    I drugie pytanie, czy do tego alarmu mogę zastosować również czujki cyfrowe a jeśli tak to czy lepszym wyborem byłyby cyfrowe od analogowych z linków które podaję w poście
    Dobry analog moze okazać się lepszy od pseudo cyfry. Jęzli chcesz naprawdę dobrych czujników PIR to zaczynaj od satel graphite, Ivory , siemens IR itp. Pozostaje jeszcze pytanie czy piry czy też warunki nie wymagają PIR + MW.

Czujniki dobiera się nie do centrali a do warunków panujących w lokalu i stopnia ochrony. Wiedząc że masz przewody wyprowadzone na wys 3 m a powierzchnia nie jest zbyt duża proponowałbym przede wszystkim czujniki na uchwytach które zapewnią możliwość pochylenia ich w dól

Pozdrawiam
    todzio
    Level 12  
    Quote:
    Dobry analog moze okazać się lepszy od pseudo cyfry

Nie mam odp. wiedzy na temat alarmów stąd mój post. Czy w/g Ciebie czujka
    CZUJKA CROW SRP PET PLUS
    nie będzie złym rozwiązaniem ? Tak jak wspomniałem zależy mi też na małych gabarytach stąd ten wybór.
    Quote:
    Wiedząc że masz przewody wyprowadzone na wys 3 m a powierzchnia nie jest zbyt duża proponowałbym przede wszystkim czujniki na uchwytach które zapewnią możliwość pochylenia ich w dól

Tak, biorę to jak najbardziej pod uwagę.
  • Optex
    todzio
    Level 12  
    Ok. dzięki wszystkim za sugestie.
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    Mam SRP PET/PLUS u siebie w domu, montowane z 10 lat temu . Przyzwoite na tamte czasy, żadnych fałszywek, ale dziś sa lepsze czujki.
    todzio
    Level 12  
    Ostatecznie zdecydowałem się na
    czujka
    ale jak wcześniej wspomniałem zwierzątka nie będzie ( chociaż ludzie są czasem gorsi od zwierząt :) )
    plus do tego uchwyt
    uchwyt

Co do uchwytu mam spore obiekcje, ale je skrócę, mocowanie zrobię po przekątnej, bo w linii to lipa ( przewody idą ) :(
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    Ze względu na małe wymiary czujki te generują małe problemy z mikroswitchem sabotażowym. Często nie dolega on jak należy, albo po czasie nie łączy. Przy montażu trzeba uważać na te szare gumki- lubia spadać.
    todzio
    Level 12  
    Quote:
    Przy montażu trzeba uważać na te szare gumki- lubia spadać.

Będziemy, będziemy uważać :) thnx. za poradę.
    kris1966
    Level 17  
    Witam. A czy są czujki które w/g instrukcji można powiesić na wysokości 3m ?
    todzio
    Level 12  
    Spotkałem czujki nawet takich gabarytów jakie mnie interesują które miały w instrukcji wys. max. 2,90 m więc jako laik myślę że jak dobrze poszukasz to na bank coś znajdziesz w większym zakresie. To moja opinia ale dajmy się też wypowiedzieć fachowcom którzy siedzą w tej branży.
    kris1966
    Level 17  
    No własnie o to mi chodzi. Wieszasz taką czujkę. Jest włamanie. Przychodzi rzeczoznawca od czujek , robi ekspertyzę 250 za godzinę . I co dalej? Co na to sędzina?
    todzio
    Level 12  
    Myślisz, że firmy ubezpieczeniowe aż tak to analizują ?
    extremeee
    Level 25  
    todzio : rzeczoznawca wlasnie tak to analizuje - urządzenia zawieszone mają być zgodnie z ich DTR.
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    kris1966 wrote:
    Witam. A czy są czujki które w/g instrukcji można powiesić na wysokości 3m ?

Tak, na uchwycie , skierowane lekko w dół. Można zastosować czujki ze strefą podejścia lub zwykłe jęśli miejsce montażu na to pozwala- brak możliwości pojawienia sie intruza pod czujnikiem bez naruszenienia pola jego działania .
    bhtom wrote:
    Zawsze w takim przypadku można zastosować czujki sufitowe i nie będzie problemu z wysokością montażu :wink:

Wbrew pozorom czujki sufitowe nie rozwiązują tego typu problemów do końca, a wręcz przeciwnie ich działanie i zasięg wybitnie zależą od wysokości montażu.
    todzio
    Level 12  
    Ostatecznie zdecydowałem się na czujnik ruchu SRP plus. Przez kilka m-cy działa jak na razie bez zarzutu.