Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CA-6 - Wybór czujek ruchu

10 Mar 2014 09:05 1995 16
  • Level 12  
    Proszę o sugestie. Chcę do alarmu CA-6 kupić czujki ruchu. Zależy mi na jak najmniejszych gabarytach czujki. Nadmienię, iż lokal ( użytkowy 60 m2) wyprowadzoną na już instalację na czujki na wys. ok. 3 m. Zwierzątek nie będzie w lokalu. Zastanawiam się nad czujkami:
    poczwórny element PIR
    podwójny element PIR
    I drugie pytanie, czy do tego alarmu mogę zastosować również czujki cyfrowe a jeśli tak to czy lepszym wyborem byłyby cyfrowe od analogowych z linków które podaję w poście:
    cyfrowa 1
    cyfrowa 2
    cyfrowa 3
    cyfrowa 4
    Z góry thnx. za odp. i poświęcony czas.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex
  • Admin of Property security
    todzio wrote:
    I drugie pytanie, czy do tego alarmu mogę zastosować również czujki cyfrowe a jeśli tak to czy lepszym wyborem byłyby cyfrowe od analogowych z linków które podaję w poście
    Dobry analog moze okazać się lepszy od pseudo cyfry. Jęzli chcesz naprawdę dobrych czujników PIR to zaczynaj od satel graphite, Ivory , siemens IR itp. Pozostaje jeszcze pytanie czy piry czy też warunki nie wymagają PIR + MW.

Czujniki dobiera się nie do centrali a do warunków panujących w lokalu i stopnia ochrony. Wiedząc że masz przewody wyprowadzone na wys 3 m a powierzchnia nie jest zbyt duża proponowałbym przede wszystkim czujniki na uchwytach które zapewnią możliwość pochylenia ich w dól

Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Level 12  
    Quote:
    Dobry analog moze okazać się lepszy od pseudo cyfry

Nie mam odp. wiedzy na temat alarmów stąd mój post. Czy w/g Ciebie czujka
    CZUJKA CROW SRP PET PLUS
    nie będzie złym rozwiązaniem ? Tak jak wspomniałem zależy mi też na małych gabarytach stąd ten wybór.
    Quote:
    Wiedząc że masz przewody wyprowadzone na wys 3 m a powierzchnia nie jest zbyt duża proponowałbym przede wszystkim czujniki na uchwytach które zapewnią możliwość pochylenia ich w dól

Tak, biorę to jak najbardziej pod uwagę.
  • Level 12  
    Ok. dzięki wszystkim za sugestie.
  • Level 39  
    Mam SRP PET/PLUS u siebie w domu, montowane z 10 lat temu . Przyzwoite na tamte czasy, żadnych fałszywek, ale dziś sa lepsze czujki.
  • Level 12  
    Ostatecznie zdecydowałem się na
    czujka
    ale jak wcześniej wspomniałem zwierzątka nie będzie ( chociaż ludzie są czasem gorsi od zwierząt :) )
    plus do tego uchwyt
    uchwyt

Co do uchwytu mam spore obiekcje, ale je skrócę, mocowanie zrobię po przekątnej, bo w linii to lipa ( przewody idą ) :(
  • Level 39  
    Ze względu na małe wymiary czujki te generują małe problemy z mikroswitchem sabotażowym. Często nie dolega on jak należy, albo po czasie nie łączy. Przy montażu trzeba uważać na te szare gumki- lubia spadać.
  • Level 12  
    Quote:
    Przy montażu trzeba uważać na te szare gumki- lubia spadać.

Będziemy, będziemy uważać :) thnx. za poradę.
  • Level 17  
    Witam. A czy są czujki które w/g instrukcji można powiesić na wysokości 3m ?
  • Level 12  
    Spotkałem czujki nawet takich gabarytów jakie mnie interesują które miały w instrukcji wys. max. 2,90 m więc jako laik myślę że jak dobrze poszukasz to na bank coś znajdziesz w większym zakresie. To moja opinia ale dajmy się też wypowiedzieć fachowcom którzy siedzą w tej branży.
  • Level 17  
    No własnie o to mi chodzi. Wieszasz taką czujkę. Jest włamanie. Przychodzi rzeczoznawca od czujek , robi ekspertyzę 250 za godzinę . I co dalej? Co na to sędzina?
  • Level 12  
    Myślisz, że firmy ubezpieczeniowe aż tak to analizują ?
  • Level 25  
    todzio : rzeczoznawca wlasnie tak to analizuje - urządzenia zawieszone mają być zgodnie z ich DTR.
  • Level 39  
    kris1966 wrote:
    Witam. A czy są czujki które w/g instrukcji można powiesić na wysokości 3m ?

Tak, na uchwycie , skierowane lekko w dół. Można zastosować czujki ze strefą podejścia lub zwykłe jęśli miejsce montażu na to pozwala- brak możliwości pojawienia sie intruza pod czujnikiem bez naruszenienia pola jego działania .
    bhtom wrote:
    Zawsze w takim przypadku można zastosować czujki sufitowe i nie będzie problemu z wysokością montażu :wink:

Wbrew pozorom czujki sufitowe nie rozwiązują tego typu problemów do końca, a wręcz przeciwnie ich działanie i zasięg wybitnie zależą od wysokości montażu.
  • Level 12  
    Ostatecznie zdecydowałem się na czujnik ruchu SRP plus. Przez kilka m-cy działa jak na razie bez zarzutu.