Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG SR-L629EV - lodówka nie włącza się

Romanek100 10 Mar 2014 09:17 4248 4
  • #1 10 Mar 2014 09:17
    Romanek100
    Poziom 12  

Witam.
    Posiadam lodówkę SAMSUNG SR-L629EV i mam z nią taki problem: otóż lodówka po włączeniu do prądu i ustawieniu temperatury się włączy i teoretycznie się schłodzi (mimo ustawienia -23 stopni w zamrażalniku, to tyle chyba nie jest) i wyświetlacz pokazuje w części lodówki 1 stopień i w części zamrażalnika -23 to potem jak wejdzie w tryb odszraniania, to potem się już drugi raz nie włączy i mimo wskazań wyświetlacza 1 i -23 stopnie, to lodówka się rozmraża.
    Proszę mi pomóc i nakierować, co może być uszkodzone w tej lodówce?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

3 4
  • #3 11 Mar 2014 12:04
    Romanek100
    Poziom 12  

A termistor też można zmierzyć omomierzem czy jest dobry?
    I jeszcze jedno pytanie: czy w tym modelu jest tylko jedna grzałka (ta u góry w części lodówkowej), czy też jest druga do zamrażalnika?
    I jeszcze jedno: czy nie powinno być tak, że na tym wyświetlaczu cyferki powinny się zmieniać w zależności od temperatury a nie cały czas 1 i -23?
    A jak potem wyłączę z prądu to wskakują na np. 3 i -4

0
  • #4 10 Kwi 2014 13:19
    Romanek100
    Poziom 12  

Otóż sprawa wygląda tak:
    Wymieniłem grzałkę na właściwą i lodówka dalej się nie włączała. Znalazłem na płycie elektroniki mikro-wyłącznik i go nacisnąłem co spowodowało pojawienie się na wyświetlaczu (po stronie zamrażalnika) dwóch literek FF i przerywanym sygnałem dźwiękowym. Jak wyłączyłem i włączyłem wtyczkę wszystko wróciło do normy i lodówka zaczęła mrozić, odszraniać i tak zrobiła cztery razy i potem znów się nie włączyła a wyświetlacz (po stronie zamrażalnika) migał na -23. Po wyłączeniu i włączeniu zasilania znów zaczęło się wszystko od początku, czyli; (wyświetlacz0 , 6) i mrozi.
    Czyli chyba to nie jest wina grzałki, że ,moja lodówka się nie włącza.

Ma ktoś jakieś pomysły co jej może być, czy bez serwisu się nie obejdzie?

Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam

1
  • #5 06 Sie 2014 18:48
    Romanek100
    Poziom 12  

Odnowie temat.

Może mi ktoś coś doradzi.

Otóż: wymieniona grzałka, termistor w lodówce i do wymiany jeszcze termistor w zamrażalce, ale co zaobserwowałem... lodówka pracuje poprawnie i temperatury są poprawne, bo mierzyłem termometrem i robi tak: jak ją włączę i ustawie temperaturę w lodówce na 1 stopień, a w zamrażalce na -23 to lodówka zaczyna mrozić i w lodówce dochodzi do 1 stopnia i tak staje i trzyma, a w zamrażalniku dochodzi do -15 (i taka jest temperatura w środku zamrażalnika) i potem coś w lodówce się przełącza kilka razy bo słychać jakiś przekaźnik i agregat się wyłącza lodówka staje (temperatura w zamrażalniku rośnie czyli sie rozmraża) a na wyświetlaczu temperatura dalej spada do -23 tak jak by cały czas mroziła i zatrzymuje się na -23 i tak stoi się rozmrażając.
    Zamówiłem jeszcze drugi czujnik (termistor) temperatury do zamrażalnika.
    Może ktoś mi doradzi i podpowie co to może być?
    A może trzeba by ją dobić gazem?

Jeszcze dodam, że taki mam wyświetlacz - może ma ktoś jakąś instrukcję serwisową lub powie mi jakie jest menu serwisowe lub jakaś kombinacja klawiszy do ustawiania.

SAMSUNG SR-L629EV - lodówka nie włącza się

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam

6