Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor do oglądania piłki nożnej?

lisandro 10 Mar 2014 12:58 3765 28
    lisandro
    Level 8  
    Dzień dobry, od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna nowego telewizora, który służyłby mi głównie do oglądania piłki nożnej (ale nie tylko). Z racji ograniczonego budżetu (max. 1600zł) nie spodziewam się cudów, ale chciałbym wybrać najbardziej optymalny model. Liczę na Waszą pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    Około 20 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2-2,5 metra

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Raczej tylko na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Okna od strony południowej, więc popołudniami świeci dość mocno i w ekran telewizora, ale są rolety, które słońce ograniczają

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Stare 20 calowe pudło

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Wejście słuchawkowe, możliwość oglądania filmów z pendrive koniecznie z napisami (mile widziane nagrywanie na pendrive), możliwość podłączenia laptopa do tv i oglądanie meczów w hd

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Dekoder HD Cyfrowego Polsatu

10 .Jakie urządzenia?
    Dekoder CP, konsola PS3, w przyszłości wymiana na PS4 i czasem mecze na żywo z laptopa

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Dość sporo 7-8h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Bez różnicy

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Głównie mecze piłki nożnej, programy informacyjne, czasem film

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Nie

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Tak, jakieś 20 % czasu użytkowania telewizora

16. Preferencje co do marki?
    Raczej nie

17. Preferencje co do wielkości?
    Przedział 39-42 cale

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Rozmazywanie obrazu przy szybkich akcjach. Nie wiem jak to się fachowo nazywa.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Raczej wieczorami, chociaż w weekendy to i w dzień zdarza się sporo oglądać

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1600zł.

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie
    User removed account
    Level 1  
    lisandro
    Level 8  
    Widzę, że to telewizor z HD Ready, a gdzieś czytałem, że już takich lepiej nie kupować i wybrać coś z Full HD, prawda to czy zabobony? ;)

A któryś z LEDów w mojej sytuacji i cenie polecisz?
    User removed account
    Level 1  
    lisandro
    Level 8  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czym się różni ten panasonic 42x60 od LG 42PN450B? Bo widzę, że parametry ma podobne, a LG, jest łatwiej dostępny i chyba troszkę tańszy.
    User removed account
    Level 1  
    lisandro
    Level 8  
    A jeśli zwiększyłbym budżet do 1800zł, to jaki telewizor byłby ok (oprócz tych wcześniej wymienionych)?

Co sądzisz o TOSHIBA 40L7335 bądź PHILIPS 40PFL3208H?
    Brianek
    Level 8  
    Wszystkie Panasonica, LG, lub Toshiba - Polecam
    morgulek
    Level 13  
    Polecam rzutnik zamiast telewizora.
    lisandro
    Level 8  
    Dzięki LOCOLOCO za podpowiedzi. Teraz wiem trochę więcej. Telewizor planuje kupić za kilka tygodni. Jak będę miał jeszcze jakieś pytania, to podbije temat :-)
    User removed account
    Level 1  
    lisandro
    Level 8  
    No to w takim razie wrócę z pytaniem tuż przed zakupem :)
    User removed account
    Level 1  
    lisandro
    Level 8  
    Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu kupie telewizor. Wybór zawęziłem do tych modeli.

Panasonic 42X60
    Panasonic 42E6
    Toshiba 40L7335
    Philips 42PFL4208H

Który z nich brać i dlaczego, lub może jeszcze coś innego zaproponujecie do kwoty 1800-1900?
    User removed account
    Level 1  
    lisandro
    Level 8  
    To jeszcze jedno pytanie, czy model TX-L42E6E różni się od TX-L42B6E tylko tym, że ten z literką "B" jest czarny? Pytam, bo w większości sklepów jest on tańszy, a kwestia koloru chyba tak nie determinuje ceny?
    User removed account
    Level 1  
    lisandro
    Level 8  
    Dzięki wielkie LOCOLOCO za pomoc, sporo się dzięki Tobie dowiedziałem. Na dniach kupuję Panasonica 42e6. Jak już się nim trochę pobawię to napiszę wrażenia :)
    lisandro
    Level 8  
    Trochę się przeciągnęło, ale dziś kupiłem wreszcie tego panasonica. Na razie nie mam żadnych zastrzeżeń do obrazu. Jak dla mnie obraz jest czysty, wyraźny, chodzi płynnie, nie widzę żadnych niepożądanych efektów, a przyglądałem się dość dokładnie podczas meczu hokeja w hd. Po kilku godzinach użytkowania, to jak na razie spełnia wszystkie moje wymagania. Ewentualnie później napiszę więcej, może komuś się przyda moja opinia :)

Tylko nie wiem jak włączyć napisy podczas oglądania filmu z usb...
    User removed account
    Level 1  
    lisandro
    Level 8  
    Dalej nie mogę tego znaleźć. Wchodzę w APPS na pilocie > Odtwarzacz mediów i dalej nie wiem gdzie znaleźć te opcje. Jak wchodzę w Video i klikam menu opcji to nie widzę tam możliwości włączenia napisów. Przeszukałem chyba całe menu i zgłupiałem...
    User removed account
    Level 1  
    lisandro
    Level 8  
    Dzięki wielkie. Wszystko działa :)
    lisandro
    Level 8  
    Jeśli ktoś się zastanawia jaki telewizor kupić, to polecam zdać się na rady LOCOLOCO. Mi doradził świetnie, a telewizor (Panasonic 42e6) spełnia moje oczekiwania.

Jakość obrazu bardzo mi się podoba, kolory są fajne, obraz ostry, a ja nie widzę problemów z płynnością (nie wykluczam, że takie są, ale moje oko ich nie dostrzega). Używam trybu Prawdziwe kino, chyba najbardziej mi podszedł. Filmy z USB czyta bez problemów, mam mały problem z podłączeniem dysku 320gb, po chwili wyskakuje jakiś błąd i przeciążenie, ale z mniejszych pendrajwów nie ma problemów. Po paru perturbacjach udało mi się włączyć napisy. Faktycznie są dość małe, ale ja z odległości 3 metrów potrafię je bez problemu odczytać, a wzroku nie mam idealnego.

Na konsoli gra się świetnie, nie zauważyłem żadnych problemów. SMART TV działa płynnie.

Sam przykręciłem nóżkę, podłączyłem tv, ustawiłem połączenie internetowe. Praktycznie bez korzystania z instrukcji, wszystko intuicyjne.

No i najważniejsze, mecze piłki nożnej ogląda się z przyjemnością, zwłaszcza na kanałach hd.

Laptopa podłączyłem również bez problemów, a przekazywany obraz jest ok.

Na początku miałem wrażenie, że on jest trochę za duży, ale po jakimś czasie uznałem, że dobrze zrobiłem nie kupując mniejszego :)

Jeszcze raz dzięki LOCOLOCO :)
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1