Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATMega8L-8PU - Zablokowany

r0bby 10 Mar 2014 14:08 972 3
  • #1 10 Mar 2014 14:08
    r0bby
    Poziom 9  

Witam,

Temat zablokowanych AVR często się pojawia, niestety żadna z wyszukanych rad mi nie pomogła.

Wgrałem do ATMEGA8L-8PU program ze strony Atmela pokazujący użycie uC jako RTC. Program był przygotowany na ATMega128 i dostosowując go do 8-emki źle popatrzyłem na wartość programowanych Fuse-bitów. Wpisałem do Low Fuse 0xE3, tak jak było oryginalnie w programie, po czym straciłem możliwość komunikacji z uC.

Próbowałem podłączać kwarc 32768, 8MHz + 2 x 25pF. Próbowałem podawać na XTAL1 sygnał taktujący (miał f=100kHz) z drugiej ATMegi z programem:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

ale także bez rezultatu - Atmel Studio za każdym razem mi odpisuje, że dostaje z programatora odpowiedź 0xC0 przy oczekiwanej 0x00. Podobnie AVRDude.

Dysponuję programatorami USBASP i klonem AVR PROG MKII. I jeszcze jakimś tarym Pheniksem.

Coś jeszcze mogę jeszcze z tym fantem zrobić?

Pozdrawiam,
    Robert

0 3
  • #2 10 Mar 2014 16:06
    landy13
    Poziom 29  

r0bby napisał:
    Wpisałem do Low Fuse 0xE3, tak jak było oryginalnie w programie, po czym straciłem możliwość komunikacji z uC.
    LowFuse = 0xE3 to wewnętrzny oscylator 4MHz. Na pewno nic nie zablokował. Musiałeś namieszać w innym miejscu.

0
  • #3 10 Mar 2014 17:04
    r0bby
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź. Już kilka prostych programików na tym uC popełniłem i nie miałem większych problemów. Ten był pierwszy który modyfikował Fuse Bity. Jedynym efektem działania programu jest miganie LED B1 i B2 z częstotliwością <> 10Hz. Poniżej całość programu:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0