Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka plików - Przenoszenie danych do innego arkusza

10 Mar 2014 14:11 909 3
  • Poziom 14  
    Witam. Proszę o poradę w jaki sposób można zrealizować następujący problem.
    Mam pewien skoroszyt tworzony na każdy dzień.
    Dane zawierają informację o dostawach towaru w danym dniu -> Ilość kolumn od A do Z -> oczywiście mają one swoją nazwę .
    Liczba wierszy wykorzystanych w danym dniu jest oczywiście zmienna.
    Unikatowym polem jest Numer_dostawy.
    Co chcę osiągnąć :
    Aby z tego skoroszytu tworzonego w każdym dniu przenosiło mi dane do skoroszytu głównego -> wyglądającego tak samo.

W pierwszym momencie chciałem to zrealizować poprzez funkcję wyszukaj.pionowo -> częściowo to by rozwiązywało problem -> ale jest jedno małe ale -> dane będą widoczne tylko i wyłącznie z jednego dnia -> Numer_dostawy jest narastający -> dziś powiedzmy zaczyna się od 1 do 50 jutro będzie od 51 do powiedzmy 100.

Macie jakiś pomysł jak to zrealizować -> bądź powiedzmy aby wynik funkcji wyszukaj.pionowo -> przeniesiony został powiedzmy do innego arkusza ale już jako tekst ?
  • Poziom 14  
    Ma ktoś jakiś pomysł jak się do tego zabrać ?
  • Poziom 33  
    Bez załącznika ani rusz. Proszę pokazać w przykładowych plikach jak wyglądają dane i jak ma wyglądać spodziewany wynik. Opis jest zbyt lakoniczny, aby dokładnie zrozumieć o co chodzi i ewentualnie coś doradzić.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 14  
    W załączeniu przykładowy plik codzienny. Jest on niepełny -> w skład pełnego wchodzą jeszcze trzy arkusze -> pierwszy -> forma powiedzmy graficzna przedstawionych danych -> z nich pobierane są dane do "przykład" , kolejny arkusz -> karta pracy -> tworzona także na podstawie tych danych i ostatni to "most" do połączenia z programem magazynowym -> tworzenie dokumentacji magazynowej.

Plik przykład codzienne jest inny * szablon ten same ale dane ulegają zmianie.
    Narastająco jest jedynie nr palety .

To co chcę osiągnąć * przekopiować dalej to dane z tego pliku * konkretnie z tego arkusza -> do pliku powiedzmy podsumowanie.
    Chciałbym aby powiedzmy w momencie zapisu * save tworzona była kopia *nadpis także pliku podsumowanie.

PS. Danych wejściowych z pliku przykład jest w standardzie około 500 tylko ze teraz okroiłem do 30 pozycji.
    Zapisywanych bywa różnie raz 50 raz 100 a raz wszystko.
    W zależności od dnia.

Dodano po 0 [sekundy]:

W załączeniu przykładowy plik codzienny. Jest on niepełny -> w skład pełnego wchodzą jeszcze trzy arkusze -> pierwszy -> forma powiedzmy graficzna przedstawionych danych -> z nich pobierane są dane do "przykład" , kolejny arkusz -> karta pracy -> tworzona także na podstawie tych danych i ostatni to "most" do połączenia z programem magazynowym -> tworzenie dokumentacji magazynowej.

Plik przykład codzienne jest inny * szablon ten same ale dane ulegają zmianie.
    Narastająco jest jedynie nr palety .

To co chcę osiągnąć * przekopiować dalej to dane z tego pliku * konkretnie z tego arkusza -> do pliku powiedzmy podsumowanie.
    Chciałbym aby powiedzmy w momencie zapisu * save tworzona była kopia *nadpis także pliku podsumowanie.

PS. Danych wejściowych z pliku przykład jest w standardzie około 500 tylko ze teraz okroiłem do 30 pozycji.
    Zapisywanych bywa różnie raz 50 raz 100 a raz wszystko.
    W zależności od dnia.
    Oczywiście arkusz finalnie zawiera dane * oczywiście tyle ile zostało zapisane w formie *graficznej a można potraktować jako puste gdy dwa wiersze z rzędu zawierają wynik #ND!