Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD 750GB - BlueScreen Win7 partycja RAW program DMDE

10 Mar 2014 14:23 1320 13
  • Poziom 13  
    W laptopie DELL INSPIRON na którym nie uruchamia się system Windows 7 – podczas wczytywania systemu dosłownie przed ukazaniem się pulpitu, „wywala” na ułamek sekundy BlueScreen i robi reset.

W żadnym trybie nie chce się odpalić – awaryjny, itd……

Wymontowałem dysk z laptopa i podłączyłem przez SATA DOCK na USB.
    „Na ucho” dysk pracuje poprawnie, nie wydaje żadnych dziwnych odgłosów, system wykrył sprzęt bez problemu lecz partycja systemowa jest niedostępna czyli wyświetla się lecz po wejściu, dłuższym oczekiwaniu wyskakuje Format dysku/anuluj.

W zarządzaniu dyskami Windows 7 pokazuje tę partycję jako RAW.

W załączniku screenshot oraz z programu DMDE WD 750GB - BlueScreen Win7 partycja RAW program DMDE WD 750GB - BlueScreen Win7 partycja RAW program DMDE
  • Poziom 38  
    Wrzuci kolega smart dysku. Dane zabezpieczone czy do odzyskania z RAW?
  • Poziom 13  
    Przez DMDE bez problemu mogę wejść na dysk przeglądać jego zawartość $Root........

Smart dysku ???
  • Poziom 38  
    S.M.A.R.T Dysku. Screen z programu Crystal Disc Info lub HD Tune zakładka Health.
  • Poziom 13  
    Niestety przez moją stację dokującą USB nie widzi statusu SMART (zakładka Health).
  • Poziom 38  
    Epox napisał:
    Dane zabezpieczone czy do odzyskania z RAW?
    Zacznijmy od tego co kolega chce osiągnąć? Odzyskać dane? Postawić od nowa Windowsa? Czy o co chodzi? Próbował kolega podpiąć dysk i odpalić HirensBoot lub LiveCD Ubuntu i skopiować dane? często Linux widzi dane na RAW.
  • Poziom 13  
    Naprawić tablice partycji dysku aby działał na tym systemie co jest.
    Odczytać dane da się przez DMDE czy GetDataBack ale chciałbym naprawić partycję aby wystartował z niej laptop.
  • Poziom 38  
    Po pierwsze trzeba poznać stan tech dysku np na podstawie smart. Podłączyć do PC i wrzucić screeny.
  • Poziom 13  
    Po podłączeniu do kompa mój system nie startuje wisi na wczytywaniu systemu.
  • Poziom 38  
    arek_f napisał:
    kompa
    ? PC? To nie może go kolega podpiąć jako drugi dysk? Odpalić system z "pecetowego dysku zainstalować CDI i wrzucić screen? Lub podpiąć sam dysk z laptopa do PC i odpalić z płyty Geparted, MHDD, ?
  • Poziom 13  
    Tak jak napisałem, po podłączeniu jako drugi dysk system nie chce wystartować z mojego.
  • Poziom 13  
    GetDataBack odzyskał dane z dysku.