Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Smartphone 800zl Który wybrać ?

Komor26 10 Mar 2014 18:07 1032 2
    Komor26
    Level 9  
    Witam. Szukam telefonu do około 800 złotych. Co w tej cenie będzie najbardziej wydajne ?
    1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. NOWY
    AD2. Obojętne
    AD3. Obojętne
    AD4. Android
    AD5. Qwerty
    AD6. Minimalnie 4 cale
    AD7. Przeglądanie internetu, fb, od czasu do czasu w coś zagrać
    AD8. -------
    AD9. -------
    AD10. Normalne, zwyczajne użytkowanie
    AD11. około 800zl
    AD12. najwydajniejszy jak na mój budżet
    server225
    Level 9  
    Morze ten?:http://www.avans.pl/samsung-smartfon-samsung-galaxy-cht-black-gt-b5330,id-146306
    glebor
    Level 12  
    Jeżeli chcesz nowy telefon mogę polecić ci samsunga galaxy s2, ma jasny ekran, przyzwoity aparat, 2 rdzeniowy procek 2x1.2ghz oraz 1gb ram. Dostaniesz go od 770zł na ceneo.
    Działa na nim automapa - najlepsza nawigacja na polskę.

Możesz szukać także nokia Lumia jeżeli lubisz windows w telefonach. Ja jednakt preferuje androida z powodu bardzo dużych możliwości personalizacji. Można zmienić wszystko i dostosować telefon do własnych potrzeb.

Dużą konkurencję od niedawna stanowią dobre telefony pochodzące z chin Kruger LIVE. Można zakupić je np w rtv euro agd z 2 letnią gwarancją realizowaną w polsce. Telefonik ma 4 rdzeniowy procesor 1.2ghz qualcom, 1gb ram system android oraz 4gb pamięci wbudowanej. Obsługuje 2 karty sim, na jednej sieć aero2, więc masz darmowy internet bez limitu i bez dodatkowych kosztów, a do drugiego slotu wkładasz swoją prywatną kartę i możesz rozmawiać i wysyłać smsy. Telefon z tego co sięorientuje ma przyzwoity osprzęt i dobre oprogramowanie.
    Możesz jeszcze wziąć pod uwagę trochę tańszy pentagram monster. Ma 2 rdzeniowy procek i 768MB pamięci ram, ale za to ma ekran LG IPS bardzo jasny i dobrze odwzorujący barwy. Również ma 2 sloty sim i obsługuje AERO2. Wyróżnia go bateria, która trzyma tydzień przy tym samym w sgs2 i innych z androidem przy umiarkowanym korzystaniu ładowarka wymagana jest co 2 dobę. Kiedy będziesz bardzo dużo korzystał z telefon sgs2 i LIVE może mieć problem z działaniem przez 16 godzin, a monster spokojnie 2 dni wytrzyma.

Dodano po 3 [minuty]:

Co do klawiatury w android preferuje aplikację swype, jeżeli telefon nie ma jej zainstalowanej fabrycznie. Bardzo skraca to czas pisania. Jeżeli masz dostęp do internetu bardzo fajną funkcją jest przetwarzanie mówionego dźwięku na tekst. Możesz mówić, a on napisze co powiedziałeś z mojego doświadczenia jest to zdecydowanie najszybszy i najwygodniejszy sposób "pisania". Używam go zawsze gdy jest w pobliżu internet.