Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pozbycie się spacji w justowaniu

eranas 10 Mar 2014 18:17 1134 3
  • #1 10 Mar 2014 18:17
    eranas
    Poziom 2  

Witam. Mam pytanie odnośnie pozbycia się spacji, mianowicie odstępów "zbyt długich" w programie, nie tracąc przy tym zdefiniowanych 35 znaków w każdej linii. Jak tego dokonać? Po prostu żeby tekst leciał jak trzeba, lecz bez tych dużych spacji... i Zachowaniu 35 znaków w każdej linii. Co muszę zmienić w programie? Próbowałem odejmować i zmieniać wartości pozycji początkowych, końcowych i bez rezultatu, a może wystarczy zmienić jedną funkcję. Prosiłbym o pomoc.

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dodam, że udaje mi się doprowadzić ten stan, żeby nie było długich spacji co prawda, ale niestety wtedy linie są nierówne wartości 35, bynajmniej większość z nich, a czynię to usuwając to ten fragment programu, który jest na samym dole. Może niepotrzebnie go usuwam i wystarczy zmienić coś w tym programie innego?

Kod: cpp

0 3
  • #2 10 Mar 2014 19:34
    D12
    Poziom 14  

Jeśli dobrze zrozumiałem. To ty chcesz wyjustować tekst w terminalu tak jak teraz to robisz, ale chcesz żeby konsola widziała odstępy od wyrazów zawsze jako jedną spacje.

To tutaj należałoby napisać swój program terminala, który będzie justował tekst według własnych założeń :D

PS: Powinieneś w poście wrzucić efekt programu:

Kod: xml

0
  • #3 10 Mar 2014 19:49
    eranas
    Poziom 2  

Tak, dobrze zrozumiałeś i dzięki za odpowiedź. No właśnie nie wiem jak się do tego zabrać, ale czy nie mogę po prostu czegoś zmienić w tym kodzie, który przedstawiłem? Bo zależy mi na tym kodzie, który przedstawiłem, żeby w nim dokonać odpowiedniej modyfikacji.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Mar 2014 20:00
    D12
    Poziom 14  

Terminal to tylko taki głupi program który wyświetli tylko to co mu się przekaże w postaci znaków/liter. Terminal nie wyjustuje tego za Ciebie. Co najwyżej to możesz zrobić justowanie pozorne w ten sposób co zrobiłeś. Jak chcesz mieć program który umożliwia justować tekst jak to robią edytory tekstu tj MS Word to musisz napisać program okienkowy lub konsolowy przy pomocy odpowiednich bibliotek graficznych. Nie napiszesz takiego programu raz dwa od tak.

0