Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo y550p - Potrzebny wsad biosu Lenovo Y550P sprawdzony

Kika24 10 Mar 2014 19:05 3063 6
    Kika24
    Level 7  
    Jak w temacie potrzebuję sprawdzony wsad biosu do laptopa Lenovo y550p
    SP2UKP
    Level 15  
    Wsad to może być do pieca, Ty potrzebujesz oprogramowania BIOS do komputera. Ściągnij go sobie sam ze strony Lenowo w Internecie. Rączki bolą? Najnowsza wersja (33) jest z 16 kwietnia 2010 - więc raczej jest sprawdzona.

Pozdrawiam
    Kika24
    Level 7  
    Kolego po co odpisujesz na ten post jak widzę że nawet nie wiesz co piszesz
    SP2UKP
    Level 15  
    Kika24 wrote:
    Kolego po co odpisujesz na ten post jak widzę że nawet nie wiesz co piszesz

Na wstępie gratuluję zdolności oceny rozmówcy. Mi to jakoś zawsze sprawiało problemy nawet po dłuższej rozmowie twarzą w twarz ze studentem - Ty jak widzę masz wrodzony talent (czy to aby na pewno Twoja zaleta?).
    Co do meritum, na tym polega rola pytającego, by pytanie było zadane z sensem.
    Może zamiast argumentów ad personam, zechciałbyś wyjaśnić mi niedouczonemu żuczkowi co też za "wsad biosu" jest Ci potrzebny i gdzie też mieści się w IdeaPadzie Lenovo Y550P tenże "wsad biosu"?
    Albo może zechciej wskazać w którym z podręczników i na której stronie mieści się opis tegoż "wsadu biosu". Dla ułatwienia załączam skrót do strony z podręcznikiem użytkownika po polsku(Lenovo IdeaPad Y550P). Jako żywo terminu "wsad biosu" w nim nie znalazłem.
    A może to nie ja nie wiem o czym piszę?
    Z wyrazami szacunku i nadzieją na wyjaśnienie.
    Kika24
    Level 7  
    Wsad biosu do programatora żeby można było wgrać bios do kości bios z rozszerzeniem BIN
    SP2UKP
    Level 15  
    Kika24 wrote:
    Wsad biosu do programatora żeby można było wgrać bios do kości bios z rozszerzeniem BIN

Dla ścisłości chodzi o oprogramowanie BIOS w postaci pozwalającej na wgranie przy użyciu konkretnego programatora do kości EPROM z płyty głównej.
    Odpowiedź pozostaje niezmienna
    SP2UKP wrote:
    Ściągnij go sobie sam ze strony Lenowo w Internecie. ... Najnowsza wersja (33) jest z 16 kwietnia 2010 - więc raczej jest sprawdzona.

Trzeba ją tylko rozpakować (bo w komplecie jest zapewne program do wgrywania z poziomu systemu i wspomniany wyżej plik - najczęściej z rozszerzeniem .bin). Również ten plik *.bin składa się z kilku części wgrywanych do poszczególnych obszarów pamięci EPROM, np. część odpowiedzialna za procedurę POST, część wyświetlająca obrazek ustawień BIOSU i wykonująca polecenia użytkownika po wywołaniu BIOS Setup itd.. Po ew. rozpakowaniu tego pliku, poszczególne elementy można edytować (np. obrazek który pojawia się gdy wykonywana jest procedura POST i włączone jest wyświetlanie logo zamiast komunikatów BIOSu). Choć edycji należy dokonywać z dużą rozwagą (najlepiej mając pod ręką programator EPROM i oryginalny BIOS).

Inny sposób to skopiowanie BIOSu z innego, sprawnego urządzenia. Każdy programator pozwala na taką operację. Zaletą jest to, że utworzony plik ma format, który programator obsługuje z pewnością. BIOS na tej oryginalnej kości nie musi być najnowszy. Po przekopiwaniu na Twój EPROM i wstawieniu do urządzenia możesz użyć standardowej metody update'u BIOSu.

Pozdrawiam
    Kika24
    Level 7  
    Kolego ten bios nie chodzi albo ja coś źle robię