Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson SX510W - zamienniki zle drukuja, zawsze w tych samych wierszach

fuey 10 Mar 2014 19:27 1815 8
  • #1 10 Mar 2014 19:27
    fuey
    Poziom 9  

Witam posiadam ww drukarkę,
    nagle coś się zaczęło dziać.

Epson SX510W - zamienniki zle drukuja, zawsze w tych samych wierszach

Zrobiłem czyszczenie głowic itd.

0 8
  • #2 11 Mar 2014 05:37
    BOBBY1234
    Poziom 14  

Zaschnięta częściowo głowica drukująca.

0
  • #3 17 Mar 2014 10:19
    MIROSŁAW JURGIELEWICZ
    Poziom 14  

Nie wiem, czy już się zorientowałeś, że tego modelu drukarki Epsona praktycznie nie ma na rynku. Nawet na Allegro znaleźć można tylko "uszkodzone" sztuki, których uszkodzenie polega właśnie na zatkaniu głowic.
    Mam taką samą drukarkę z takim samym albo jeszcze większym problemem. Wiadomo, że oryginalne tusze Epsona są bardzo drogie a zamienniki bardzo tanie. Epson w warunkach gwarancji podał, że nie zakazuje używania zamienników, ale chyba zapomniał dodać, że pierwsze użycie zamienników dożywotnio zatyka głowicę. W moim przypadku nie pomogło nawet wielokrotne stosowanie kałamarzy czyszczących. Drukarka po prostu nie drukuje. Trwa to już dwa lata a korzystam tylko ze skanera.
    Moim zdaniem wyjścia z sytuacji są dwa:
    1. Zapomnieć, że miało się taką drukarkę;
    2. Znaleźć dobry serwis Epsona i w ostateczności wymienić głowice drukujące.
    Ja znalazłem jeszcze 3. wyjście: kupiłem taniutką drukarkę HP (głowice zintegrowane i wymieniane z kałamarzami). Teraz jakość wydruków zależy tylko od tego, czy kupuję oryginalne czy zamienne tusze.
    Szkoda tylko pieniędzy wyrzuconych na ten "kombajn" epsona.

0
  • #4 17 Mar 2014 19:36
    sorier
    Poziom 18  

Witam w klubie :D Mam dwie identyczne drukarki z identyczną usterką. Skanerów mam teraz aż nadto :P

0
  • #5 17 Mar 2014 20:20
    MIROSŁAW JURGIELEWICZ
    Poziom 14  

Moją pierwszą w życiu drukarką był Epson Stylus Color 680. Poza dwukrotnym resetem "pampersa" działała przez 12 lat (słownie: DWANAŚCIE LAT) a ja, szczęśliwy posiadaczo-użytkownik wychwalałem firmę Epson na każdym odpuście. Kupiłem sobie kolejny produkt tej firmy ale już więcej nie popełnię takiego błędu. Nigdy więcej!!! :!:
    I teraz moje pytanie: Po co "porządna firma" wypuszcza na rynek BUBEL w postaci urządzenia wielofunkcyjnego SX510W ? :?:

0
  • #6 17 Mar 2014 22:46
    leeart

Poziom 34  

Ale to nie tylko Epson tak robi. HP, Canon również. Zresztą każdy producent dokłada coś dodatkowego by na pewno drukarka nie drukowała 12lat.

0
  • #7 12 Lip 2014 16:43
    fuey
    Poziom 9  

Hejka. Wymontowałem głowice i przeczyściłem ją płynem do czyszczenia. Dość długo to trwało aż do momentu kiedy pozbyłem się całego atramentu z głowicy. Dodatkowo uważnie przypatrzyłem się każdemu kanalikowi i wszystkie są drożne. I uwaga, drukarce to nic nie pomogło drukuje jak drukowała . . .

0
  • #8 12 Lip 2014 22:10
    MIROSŁAW JURGIELEWICZ
    Poziom 14  

Czyli problem jest chyba w elektronice. Elektronika wykrywa nieoryginalne atramenty po "czipach" i blokuje normalne drukowanie. No jak dla mnie nie ma już innego wytłumaczenia.
    A czy ktoś oddawał swój kombajn do serwisu na wymianę głowic? Czy to coś dało?

0
  • #9 14 Lip 2014 17:19
    fuey
    Poziom 9  

Pojawił sie nowy problem.

Dzisiaj drukarka w ogóle się nie włącza, słychać tylko pikanie gdzieś pod panelem sterującym, ktoś wie o co chodzi?

0
  Szukaj w 5mln produktów