Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Warsztat elektroniki samochodowej i klimatyzacja - Doradźcie !

KingVivacity 10 Mar 2014 19:48 2469 22
  • #1 10 Mar 2014 19:48
    KingVivacity
    Poziom 11  

Witam! W czerwcu chce otworzyć własny warsztat elektroniki samochodowej. Mam juz wielu klientów. Dysponuję pomieszczeniem 30m² z kanałem co w zupełności wystarcza do pracy przy samochodach. Zaplecze z narzędziami mam wystarczające. Posiadam Autocoma , VCDS'a , Op-com'a. Wszystkie samochody które diagnozowałem łącza się bez problemu , więc na interfejs nie będe już inwestował. Mam na przeznaczenie ok. 20tys. zł. Chcę dodatkowo zająć się serwisem klimatyzacji , doradźcie jaka stację kupić z szybkim serwisem i w miarę normalną ceną. Za resztę pieniędzy chcę zainwestować w jakieś dobre programatory bo w okolicy jest duży popyt na naprawę sensorów(handlarze). Dużo ludzi prosi mnie również o robienie w TDI ciepłego startu jednak odmawiam gdyż nie mam sprzętu. Co można by kupić aby obsłużył różnego rodzaju pamięci z sensorów jak i ze sterów? O zapomniałbym dodać że zakupiłem ostatnio BDM100 z ramą do EDC16 , jednak że nie testowałem go jeszcze. Co kupić np. do EDC15? Proszę o pomoc , niech ktoś wymieni się swoimi opiniami , dziękuję :)

0 22
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 10 Mar 2014 20:06
    Ireneo
    Poziom 40  

Kup jeszcze vp 590 plus podstawki typowe i stację do klimy za ok 5- 6 tyś.Półautomatyczna wystarcza.Kabel mpps też dokup.Oczywiście hot air i może car proga do jaśków.

0
  • #3 10 Mar 2014 20:07
    szymitsu21
    Moderator Samochody

Jeżeli otwierasz swoja działalności to ważne zebys miał oryginalny sprzęt diagnostyczny, bo na pewno znajdzie się ktoś życzliwy.
    A co do klimatyzacji to coś nowego to na pewno gdzieś 12-16k będzie kosztować, oczywiście mowie o czymś godnym polecenia.
    Na twoim miejscu kupił bym na początek używana maszynę renomowanej marki.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #4 10 Mar 2014 20:14
    Ireneo
    Poziom 40  

Ja pracuje na nowej(dwa lata temu :-) ),nazwy nie pamiętam teraz,jakaś włoska,za 6 tyś albo 9 chyba,i nie narzekam.

0
  • #5 10 Mar 2014 20:19
    mariank32
    Poziom 16  

Zgadzam sie z kolegą szymitzu21, to co masz w klonie to raczej długo świata niezawojujesz. Życzliwych nie brakuje. Musisz mieć jakiś tester ori, no chyba, że te które wymieniłeś masz legal. Jeśli nie chcesz mieć problemów to pomyśl o tym, to co robiłeś po cichu znajomym to nie to samo. Po za tym kanał, hm napewno lepszy jest podnośnik. Co do stacjji nie wypowiem się bo nie mam. Co do progów to UPA, XProg-m, do tego jakiś vellon Np. Ja mam vp990 ale to przerost formy nad treścią. Na znanym portalu widzialem cartool w miarę dobrej cenie. Może carprog, jest tego troszkę i pewnie zawsze będzie Malo, bo coś nie dasz rady ogarnąć tym co masz.

0
  • #6 10 Mar 2014 20:30
    KingVivacity
    Poziom 11  

Mam hot-air'a. Stacja do klimy lepszy automat czy półautomat? Co z tym mpps , w necie same chińczyki i podobno wysypują wsady.

0
  • #7 10 Mar 2014 20:40
    szymitsu21
    Moderator Samochody

Ja mam VP 596 ale niestety nie przetestowany jakoś specjalnie bo mało tego robię.
    Ale kilka razy używałem i poradziłem sobie.

Macie racje ze można kupić coś nowego za 6-9k i w sumie bardzo mozliwe ze będzie to jak najbardziej spelniac spełnia swoje funkcje.

Co do kanału, wiele osób w brew pozora patrzy na to co mamy w warsztacie i kanał uchodzi poniekąd za wielki minus warsztatu i niestety w kanale będziesz się męczył, za czym idzie denerwował, co z kolei prowadzi do zle wykonywanej pracy bo tak zle tak nie wygodnie..

0
  • #8 10 Mar 2014 20:47
    spocona_pacha
    Poziom 20  

Kup fejsa do liczników grupy Wv u Smoka , i kilka do innych samochodów.

I kup też chociażby launcha diaguna.

0
  • #9 10 Mar 2014 20:58
    szymitsu21
    Moderator Samochody

spocona_pacha napisał:
    Kup fejsa do liczników grupy Wv u Smoka , i kilka do innych samochodów.

I kup też chociażby launcha diaguna.

Możesz coś przybliżyć na ten temat?
    Smoka, i liczników.

0
  • #10 10 Mar 2014 21:09
    Don de Leon
    Poziom 23  

Co do stacji do klimy, to pracowałem na automacie i półautomatach (teraz na takim działam) i raczej skłaniam się do tego drugiego ze względu na kontrolę całego procesu.

0
  • #11 10 Mar 2014 21:09
    KingVivacity
    Poziom 11  

Też myślałem nad półautomatem , wiadomo elektronika w automatach może czasami zawodzić. Co polecasz? I jaka firma oferuje sprzęt z przywozem do domu i zaprezentowaniem go?

0
  • #13 11 Mar 2014 07:46
    szymitsu21
    Moderator Samochody

Pol automat ma to do siebie że masz kontrole nad tym co się dzieję.
    A automat to automat.

0
  • #14 11 Mar 2014 12:27
    KingVivacity
    Poziom 11  

Chodzi mi o dobrą stacje żebym nie miał jakiś kłopotów w środku sezonu , najlepiej żeby miała drukarkę , klienci patrzą bardzo na to! Ta z viakena coś pachnie chińszczyzną , ale ludzie kupują tego półautomata , niech sie wypowie ktoś kto ją użytkuje.

0
  • #15 11 Mar 2014 20:58
    endriu233
    Poziom 21  

Pracuję na Valeo-Clim Fill (automat) i jak na razie jestem zadowolony. Żeby ogarnąć dzisiejszy rynek to za 20tyś. niewiele kupisz(mówię tutaj o sprzęcie z licencją); ale po trochu można się rozwijać("nie od razu Kraków zbudowali").

0
  • #16 12 Mar 2014 18:05
    Andrzej7870
    Poziom 14  

Do klimy półautomat jest lepszy- masz pełną kontrolę.

0
  • #17 12 Mar 2014 21:00
    KingVivacity
    Poziom 11  

Wybór padł na półautomat od Viakena , jak tylko dostanę pieniądze kupuje go. Dam znać co maszyna jest warta! Jest na forum jakaś osoba która robi ciepły start w TDI?

1
  • #18 12 Mar 2014 21:19
    fjodek
    Użytkownik obserwowany

do klimy polecam profitool acm3000 (to samo co valeo one), półautomat . Sam kupiłem rok temu i jest naprawde ok. Mam pare rzeczy od viakena i wszystkie działaja ok , ale stacje wolałem kupić sprawdzoną

0
  • #19 13 Mar 2014 10:02
    Rychupeja
    Poziom 14  

Ja działam na ROBINAIR AC 690 PRO obsługuje duże jak i małe układy. Ma bardzo wydajną pompę próżniową. Na sprzęcie działam już ponad 3lata. Setki klim już tym zrobiłem. Jest to automat w którym również możesz wykonać każdą z funkcji osobno i w dowolnym czasie trwanie tej funkcji zatrzymać ją, lub przerwać. Choć jakbym miał teraz kupować, kupiłbym Robinair AC 790 PRO który ma jeszcze wydajniejszą pompę próżniową,

0
  • #20 13 Mar 2014 10:14
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Witam.
    Zamiast tracić kasę na jakieś automaty do klimy proponuję zrozumieć zasadę działania tego ustrojstwa. Kupić zegary, pompę próżniową, wagę, kilka dodatkowych bajerów (dozownik oleju, wykrywacz nieszczelności itp).
    Ja mam w sezonie masę klientów od właśnie takich z automatem co wiedzą tylko jak nabić klimę (lub klienta), a gdy się trafi jakaś usterka to odsyłają do mnie.
    Lubię takich klientów i takie warsztaty, na nich się najlepiej zarabia, wszak byli już u "fachowców".
    Jak dojdziesz do wprawy to nawet bez wagi napełnisz odpowiednio klimę.

0
  • #21 13 Mar 2014 21:17
    KingVivacity
    Poziom 11  

Tylko wjedzie klient , zobaczy butle i przewody to sie wystraszy.. Tak to juz jest w naszym kraju.. '' co dobrze wygląda dobrze działa ''

0
  • #22 13 Mar 2014 21:24
    szymitsu21
    Moderator Samochody

KingVivacity napisał:
    Tylko wjedzie klient , zobaczy butle i przewody to sie wystraszy.. Tak to juz jest w naszym kraju.. '' co dobrze wygląda dobrze działa ''

Coś w tym jest, nie bez powodów ludzie nie korzystają z warsztatów z kanałami etc, fakt faktem kanał to naprwdę przeżytek.

a pro po tej maszyny to myśle że warto też patrzeć na popularność bo przecież to też się psuje i czasami może być potrzebna jakaś część, a nie wiadomo jak to będzie z dobrymi ale rzadko spotykanymi maszynami?.

0
  • #23 17 Mar 2014 14:30
    KingVivacity
    Poziom 11  

Dziękuję za porady. Temat do zamknięcia :)

0