Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony ccd-f 555e - piszczący dysk wizyjny

DarekRz4 06 Kwi 2005 12:12 996 4
  • #1 06 Kwi 2005 12:12
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!
    Mam taką kamerę w naprawie . Po włączeniu na monitorze wszystko jest w porządku . W momencie załadowania kasety lub zamknięcia pustej kieszeni (nie ma to znaczenia) dysk wizyjny próbuje się obracać to w prawo to w lewo głośno piszcząc przy tym .Poruszony palcem obraca się lekko bez oporów Tasma jest wyciągana z kasety tylko częściowo (około1/4 calkowitego ruchu) i pojawia się przerywany sygnał pi,pi,pi,pi .Na monitorze jest wtedy znak przekreślonej kasety ,i mrugający znak "eject" (trójkącik) oraz migająca czerwona dioda led. Przejrzałem dokładnie całą mechanikę i elektronikę (wylanych kondensatorów brak) wszystko jak nowe .Kemera była bardzo malo używana . czy ktos z kolegów miał podobny objaw ???

pozdrawiam i proszę o pomoc D.RZ

0 4
  • #2 06 Kwi 2005 21:54
    WaldekBo
    Poziom 12  

Piszczący i próbujący obracać się bęben to w 99 na sto przypadków utrata pojemności kondensatorów w obrębie sterownika drum motoru. Zanim zaczniesz rozważać inne możliwości, sprawdź to. Tam są trzy elektrolity chyba 82, 10 i 1 mikro w grupie.
    Kamera ma juz tyle lat, że chcąc solidnie do niej podejść, powinieneś wymienić w niej wszystkie elektrolity (choć jak mówisz wygląd ich wcale do tego nie skłania). Ale jasne, ona już nie jest warta tej pracy.
    Naprawiaj i informuj o wynikach.

0
  • #3 07 Kwi 2005 12:11
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!!

Dzieki za pomoc .Jednak te kondensatory były w idealnym stanie . Mimo to zdecydowałem sie je wymienić . Niestety nic to nie pomogło .

pozdr D.RZ

0
  • #4 27 Kwi 2005 23:16
    lubosv
    Poziom 12  

niepamientam nazve,ale u mnie byl vadliwy scalak sterujonci motorem.

0
  • #5 03 Cze 2005 15:21
    JarekŻ.
    Poziom 12  

Po wymianie elektrolitów umyj płytkę Izopropylem lub czymś podobnym. Miałem taki sam objaw. Po umyciu wszystko wróciło do normy.

JAREK

0
  Szukaj w 5mln produktów