Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens RS 402 - Podłączenie do anteny

Argden 10 Mar 2014 21:17 975 6
  • #1 10 Mar 2014 21:17
    Argden
    Poziom 2  

Witam
    Odrazu przepraszam jeżeli to zły dział do tego tematu ;)

Ostatnio znalazłem na strychu stary radioodbiornik Siemens RS 402 i chciał bym go podłączyć do gniazdka, które mam w ścianie podłączone do anteny tylko nie wiem czym to podłączyć. Gniazdko ma wejście antenowe (wtyk F chyba tak to sie nazywa)
    A w Siemensie wygląda to tak jak w załączniku.

Ktoś mógł by mi powiedzieć jak to i czym podłączyć?

Pozdrawiam

0 6
  • #4 11 Mar 2014 13:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Argden napisał:
    znalazłem na strychu stary radioodbiornik Siemens RS 402 i chciał bym go podłączyć do gniazdka, które mam w ścianie podłączone do anteny tylko nie wiem czym to podłączyć. Gniazdko ma wejście antenowe (wtyk F chyba tak to sie nazywa)

To skąd wiesz, że do tego gniazdka w ogóle jest podłączona antena?,
    skąd wiesz, że gdzieś tam w ogóle jest antena RADIOWA?.

0
  • #5 11 Mar 2014 14:09
    Argden
    Poziom 2  

W domu w każdym pokoju mam gniazdka z wejściami na telewizor i radio, i to jest podłączone do anteny na dachu. Czy to antena radiowa to nie wiem bo sie na tym nie znam.

0
  • #6 11 Mar 2014 14:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Argden napisał:
    W domu w każdym pokoju mam gniazdka z wejściami na telewizor i radio

Argden napisał:
    Gniazdko ma wejście antenowe (wtyk F chyba tak to sie nazywa)

To nie jest to samo.
    Argden napisał:
    i to jest podłączone do anteny na dachu. Czy to antena radiowa to nie wiem bo sie na tym nie znam.

Skoro nie wiesz nawet jaka to dokładnie antena, to co się pytasz, czy podany symetryzator zadziała.....,
    otóż NIE zadziała, bo to co podajesz, to symetryzator telewizyjny,
    zapewne potrzebna będzie antena radiowa, symetryzator radiowy, i zwrotnica, by to razem z już posiadaną anteną złączyć razem.

Wejście antenowe w tym tunerze jest 300 omowe (na płaski kabel antenowy, dziś się już takiego nie stosuje), nie wiem, czy gdziekolwiek dostaniesz jakąś przejściówkę z 75 om z gniazdka, na 300 om w tunerze.

0
  • #7 11 Mar 2014 14:27
    Argden
    Poziom 2  

Rozumiem, ale jeżeli jest tam wejście telewizyjne i radiowe w tym gniazdku, to nie jest to podłączone do jednej anteny? Nie mam możliwości tego sprawdzić, jak będę w domu to się temu przyjrzę.

0