Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE46F6400 - dźwięk przetrzenny w kinie domowym Samsung HT-C5550

10 Mar 2014 21:55 2994 1
 • Poziom 8  
  Witam
  Zakupiłem telewizor 3D Samsung UE46F6400 w miejsce poprzedniego Sony KDL-40W5500 oraz dodatkowy odtwarzacz Blu-ray 3D Samsung BD-F5500 by mieć móc oglądać obraz 3D. Po podłączeniu nowego telewizora wystąpił problem z dźwiękiem przestrzennym w kinie domowym Samsung HT-C5550 w tylnych głośnikach (rear). Dźwięk w tylnych głośnikach jest miksowany. Do nowego telewizora urządzenia były podłączone tak samo jak do poprzedniego i nie było problemu z dźwiękiem przestrzennym.

  Urządzenie=>HDMI=>poprzedni TV=> kabel światłowodowy=> Kino - miałem dźwięk przestrzenny 5.1 bez problemu.

  Teraz mam tak samo podłączony tylko że nowy TV czyli: Urządzenie=>HDMI=>Nowy TV=> kabel światłowodowy=> Kino - jest dźwięk przestrzenny ale nieprawidłowy - dwa tylne kanały są miksowane, przednie i środkowy prawidłowy.

  Gdyby był dźwięk 2.1 to byłoby słychać tylko w przednich głośnikach + subwoofer
  Nie mam się skąd dowiedzieć kiedy i jaka stacja nadaje dźwięk 5.1, tym bardziej z filmem testowym by lektor mówił po kolei w głośnikach.

  Sprawdzałem też podłączając pendrive USB=>TV(nowy)=> kabel światłowodowy=> kino - sytuacja wyglądała identycznie.

  Nie uwierzę, że Tv zawsze konwertuje do 2.1 jak przecież mój poprzedni TV konwertował prawidłowo przy takim połączeniu do 5.1. Ten TV też konwertuje tylko, że nieprawidłowo, jak wspominałem w dwóch tylnych dźwięk jest miksowany czyli jak lektor powie "lewy tylni" to słychać w to w obu tylnych a powinno tylko w lewym tylnym. Gdyby miał konwertować do 2.1 było by słychać dźwięki tylko w przednich (+niskotonowy).

  Jak proponujecie podłączenie urządzeń inaczej by móc np. chcą oglądnąć tylko zdjęcia z odtwarzacza multimedialnego HDD nie włączać kina? Nadmieniam, że w kinie mam tylko 2 wejścia HDMI urządzeń mam 3 a w przyszłości być może więcej. Oczywiście przekładanie wtyczek nie wchodzi w grę.

  Co mam w moim nowym TV źle ustawione?

  Błagam o pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Dźwięk 5.1 jest dostępny dla kanałów cyfrowych tylko w przypadku programów obsługujących ten standard.
  Nic więcej w instrukcji nie ma.
  Zazwyczaj było napisane że urządzenia zewnętrzne w celu uzyskania dźwięku 5.1 należy podłączać bezpośrednio do kina. Tu tak nie ma ale nie ma też informacji czy taki dźwięk będzie.
  Menu ekranowe > Dźwięk > Dodatkowe ustawienia > Wyjście cyfr. audio
  Sprawdź czy podczas odtwarzania z zewnętrznego źródła jest możliwość zmiany z np PCM na Auto lub DD i zmień może zadziała.
  Niestety jeżeli chodzi o wyjście optyczne w Samsungach to jest to jeszcze przedszkole w porównaniu do innych producentów.

  Napisz też model kina oraz modele urządzeń które chcesz podłączać do TV.