Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryczne szyby

Arthh 06 Apr 2005 12:22 4661 11
    Arthh
    Level 2  
    Witam !
    Jestem posiadaczem Renault Megane z 96r.
    Chcąc go ulepszyć jakiś czas temu kupiłem siłowniki elektrycznych szyb, kupiłem rowniez przełączniki i tu zaczęły sie schody..
    Mam następujący problem nie wiem jak to podłaączyć aby działało.
    Wymyśliłem sobie ze w aucie bedzie 6 przełączników 4 z przodu ( sterujące przod/tył ) i 2 z tyłu tak aby pasażer siedzący z tyłu mogł sobie dowolnie regulować szybą, dodatkowo ubzdurało mi sie ze dobrze byloby podłaczyć te szyby do centralnego zamka tak aby prz zamkniecu zamka domykaly mi się również szyby..
    Niestety sam nie wiem jak to zrobić a w odwiedzonych przeze mnie warsztatach nie chca nic powiedziec (to zrozumiałe) tylko chca sami załozc za nie małe pieniądze..
    Czy ma moze ktoś jakiś schemat podłaczenia tego wszystkiegow jakaś sensowną całość??
    Moze znacie jakis tani zaklad w Warszawie gdzi mogłbym to fachowo załatwić lub prywatnie u kogoś znajacego sie na rzeczy??
    Pozdrawiam i prosze o jakies sugestie.
    michow
    Level 15  
    ile wolaja za cos takiego firmy w wawce tak z czystej ciekawosci ??
    Arthh
    Level 2  
    ok 100 pln za 1 szybe
    michow
    Level 15  
    u mnie mozesz to zalatwic prywatnie z tym ze w poznaniu jak jestes zainteresowany to zapraszam na pw co do ceny jakos sie dogadamy :)
    Rura102
    Level 11  
    Michow a ile kosztuja u Ciebie dwie szyby aby zrobic elektryczne no i czy zakladasz centralne zamki jak tak to za ile... pozdrawiam
    michow
    Level 15  
    Rura napisalem do ciebie wiadomosc prywatna w ramach wyjasnienia odbiera sie ja do gory okna :) tak zakladam centralne, alarmy, elektryczne szyby i wiele innych rzeczy wiec jak ktos jest z wlkp to zapraszam da sie to prywatnie zalatwic.
    re_darek
    Level 11  
    witam
    posiadam pewein schemat do elektrycznych szyb do megane. Sam zakładałem sobie lekrtyczne szybyki i elektrczne lusterka. Więc stworzyłem pewen schemacik sobie do pomocy
    Jak komuś się przyda to prosze bardzo.
    Więcej pytań na meila
    Dla zainteresowanych moge wysłać fotke przełączników w przednich lewych drzwiach (4 przełączniki + przełacznik ele lusterek)
    psycho11
    Level 2  
    a ma ktos moze schemat zeby takie cudo zalozyc w cc? gdzie moge kupic te siłowniki elektrycznych szyb i przełączniki ??
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Psycho11: Uniwersalne siłowniki do szyb to SPAL. Niezły zestaw z kompletem adaptorów i przejściówek. Kosztuje coś około 300 zł. W instrukcji jest rozpisane parę wersji montażu elektrycznego i schematy jak i gdzie przykręcać w większości aut.
    Możesz pytać też o firmowe siłowniki gdzieś na szrotach, w firmach handlujących częściami z drugiej ręki. Salonów firmowych, ze względu na ceny, nie polecam.
    Atrhh: te siłowniki masz od meganki, czy uniwersalne?
    p4v3u
    Level 27  
    a jesli bym chcial do uno to jaki to ma byc silownik i jaka cena kompleetu na jedna szybe? tak zeby sie dalo pod predatora podlaczyc
    pzdr
    slawcio_100
    Level 13  
    Musisz kupić domykacz szyb elektrycznych (są x2,x4 szyby) cena ok 65,100 zł. A ponieważ wymyśliłęś dość złożone sterowanie musisz kupić 2 domykacze na 2 szyby(przód i tył) To użądzenie musisz podłączyć nie do c.z. a alarmu który MUSI mieć funkcję domykania szyb. Jeśli będziesz miał pytania to odezwij się na gg lub AQQ26565865 bedzie szybciej.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Alarm nie musi mieć wyjścia funkcji domykania szyb. Jeśli zakupisz moduły serii MD to mają one wyzwalanie stałym poziomem lub impulsem, czyli możesz je podłączyć pod wyjście zamykające centralnego zamka.