Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool EUT1000 cały czas wypompowuje wodę, nie reaaguje.

jano75 10 Mar 2014 22:12 2814 7
  • #1 10 Mar 2014 22:12
    jano75
    Poziom 9  

Witam,
    Mam taki problem, pralka "zawiesiła się" na wypompowaniu wody świecą diody widoczne na załączonym zdjęciu.
    Dioda zakreślona kółkiem mruga.
    Pompa cały czas pracuje, jak dolałem wody przez otwór wsadowy wypompowuje całą wodę i się nie wyłącza.
    Nie reaguje na przyciski.

Proszę o pomoc

Pralka Whirlpool EUT1000 cały czas wypompowuje wodę, nie reaaguje.

0 7
  • Pomocny post
    #2 10 Mar 2014 23:19
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 11 Mar 2014 07:55
    jano75
    Poziom 9  

Czy jest jakiś sposób, żeby się upewnić że uszkodzony jest ten czujnik?

-2
  • #4 17 Kwi 2015 22:16
    JONAIK
    Poziom 10  

Czy przed powstaniem tego błędu były odczepiane kabelki od modułu i ponownie wpinane?
    Jeśli tak - to wiem co jest powodem takiego błędu.

1
  • #5 17 Kwi 2015 22:40
    jano75
    Poziom 9  

Nic nie było robione, po prostu zawiesiła się i tak zostało. Próbowałem znaleźć rozwiązanie problemu lecz po pewnym czasie poddałem się. Jest to pralka mojej ciotki, która normalnie ją użytkowała i nagle wystąpiła usterka, którą opisałem. Tak naprawdę nie wiem nawet czy ją nawet naprawiła. Niemniej jednak ciekawi mnie co tam mogło się stać.

0
  • #6 17 Kwi 2015 22:56
    JONAIK
    Poziom 10  

Ostatnio naprawiałem martwy moduł do takiej pralki. Po naprawie i podpięciu - błąd identyczny jak u ciebie. Okazało się że faktycznie ma to związek z F05 czyli błąd czujki NTC, tyle że kostka od czujnika była wpięta w niewłaściwe miejsce. Właściciel pralki sam grzebał i na pewno wpioł kostke z NTC do DUO2 zamiast SET2. Ja przed wyjęciem wtyczek oznaczam je sobie i wpiołem tak jak było. Szukając możliwej przyczyny problemu przypomniało mi się że w pralkach z tym modułem, wtyczka wchodziła do set2.
    Po wpięciu do SET 2 wszystko działa jak należy.

2
  • #7 17 Kwi 2015 23:12
    jano75
    Poziom 9  

Podjadę z ciekawości do ciotki, zobaczę czy ma może jeszcze tą pralkę i może spróbuję coś jeszcze zadziałać. Może sama coś kombinowała przed moimi próbami naprawy, ciocia to osoba, która nie boi się narzędzi i czasem sama kombinuje ;) Dziękuję za podpowiedź :)

0
  • #8 04 Paź 2015 00:14
    jano75
    Poziom 9  

Niestety pralka została oddana. Zamykam temat :)

0