Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C czy Dacia Logan MCV

ogidwarazy 11 Mar 2014 01:08 2394 9
  • #1 11 Mar 2014 01:08
    ogidwarazy
    Poziom 8  

Mam dylemat. Do tej pory nastawiony byłem na kupno Vectry C kombi 1,8 122KM z nadwoziem poliftowym. Do tego gaz i pakiet startowy (opony, rozrząd itp.). Mam możliwość kupić taki 9 letni egzemplarz z przebiegiem 200 tys. (przebieg będzie potwierdzony w ASO Opla). Dość bogate wyposażenie łącznie ze skórzaną tapicerką i kolorową NAVI. Ze wszystkim samochód wyniesie mnie ok 30 tys. Koledzy w pracy pukają się w czoło mówiąc jak można kupić samochód z przebiegiem 200 tys. Zaproponowali mi pod rozwagę kupno z salonu nowej Dacii Logan MCV z 2014 roku z instalacją LPG – silnik 1,2 75KM. Według szacunkowych obliczeń kosztowałaby ok 50 tys. zł.

Samochód zamierzam użytkować przez ok. 7-8 lat i w tym czasie przejechać ok. 100-120 tys. Ma to być samochód typowo rodziny, także rekordy prędkości mnie nie interesują. Zdaje sobie sprawę, że do Vectry z uwagi na wiek trzeba będzie dokładać, ale czy różnica 20 tys. nie wystarczy z nawiązką? Prawdopodobnie pod względem komfortu jazdy i wykończenia nadwozia Opel bije na głowę Dacie. Do tego jest większy, lepiej wyposażony i ma mocniejszy silnik. Czy Dacia po 8 latach będzie w dużo lepszym stanie niż 17 letni Opel? Tą różnicę 20 tys. musiałbym pokryć kredytem :(
    Co wy wybralibyście i dlaczego?

0 9
  • #2 12 Mar 2014 00:06
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

1.2 75 to stoi w miejscu i nie jedzie.... Jeszcze w MCV i z pakietem podróżnych? Chłopaki z wyścigu pokoju Cię zawstydzą na światłach. Faktem jest że nowe to jest nowe, Dacie pod względem blachy się poprawiły, i psuć się tam nie ma co.

0
  • #3 12 Mar 2014 00:29
    ogidwarazy
    Poziom 8  

Producenci reklamują tą Dacie między innymi jako auto rodzinne. A co do KM, to na forum Vectry przeważa opinia, że silniki 1,8 122 KM to nieporozumienie dla tego auta. Jeżeli 122 to nieporozumienie, to co dopiero 75.

Z drugiej strony miałem Astrę kombi 1,4 60KM i na wakacje wypakowana pod sufit, na dachu pełen pack 450 litrów i polecieliśmy nad Adriatyk. Jazda całkiem spoko, tylko pod górkę tiry nas wyprzedzały :D .

0
  • #5 16 Mar 2014 20:25
    Kemoth
    Poziom 11  

ogidwarazy napisał:
    Mam dylemat. Do tej pory nastawiony byłem na kupno Vectry C kombi 1,8 122KM z nadwoziem poliftowym. Do tego gaz i pakiet startowy (opony, rozrząd itp.). Mam możliwość kupić taki 9 letni egzemplarz z przebiegiem 200 tys. (przebieg będzie potwierdzony w ASO Opla). Dość bogate wyposażenie łącznie ze skórzaną tapicerką i kolorową NAVI. Ze wszystkim samochód wyniesie mnie ok 30 tys. Koledzy w pracy pukają się w czoło mówiąc jak można kupić samochód z przebiegiem 200 tys. Zaproponowali mi pod rozwagę kupno z salonu nowej Dacii Logan MCV z 2014 roku z instalacją LPG – silnik 1,2 75KM. Według szacunkowych obliczeń kosztowałaby ok 50 tys. zł.

Zdecydowanie Vectra C. Dlaczego? Bo sam mam :) tyle, że diesla kombi. Olbrzymia przestrzeń, zwłaszcza z tyłu i bagażowa. Gdy kupiłem miał na liczniku 195 tyś. km. przeleciałem do dziś kolejne 50 tyś. Co cię czeka? Maglownica (podobno każda Vectra C), zawieszenie (polskie drogi). Jeżeli byś szukał CDTI to mogę więcej napisać o usterkach i kosztach.

0
  • #6 17 Mar 2014 00:37
    chojinka
    Poziom 27  

Vectra to prestiżowe auto którym przyjemnie się jeździ, dacia będzie o wiele tańsza w utrzymaniu co nie przekonuje mnie do zakupu budżetowego auta.
    FORD S MAX 2.0 BENZYNA LUB 2.0 DIESEL - super rodzinne auto
    FORD MONDEO 2.0 BENZYNA LUB 2.0 DIESEL
    Opel Zafira B
    Citroen C4 Picasso lub dłóższy Grand picasso z większym bagażnikiem - dobre wyposażenie i świetne diesle.
    Citroen Berlingo lub Peugeot Partner 1.6 HDI 90 koni wystarczy ale możesz trafić nawet na 110 koni. często trafisz wersję z tempomatem, każdy model ma klimę i jest super pakowny i ekonomiczny, oraz ma tanie części zamienne

p.s.
    Dacia po 8 latach będzie w podobnej cenie jak Vectra czy inne auta lub nawet tańsza. Dużo stracisz chyba ze kupisz 2 latka

0
  • #7 21 Mar 2014 19:47
    tzok
    Moderator Samochody

Za 30-40 tys. kupisz 4-5 letnią Skodę Octavię, która jest autem podobnej klasy jak Vectra C (C+ vs. D), ale sporo nowszym i nowocześniej wyglądającym (przynajmniej w środku). Na prywatny użytek zdecydowanie polecam używane auto ale najlepiej krajowe, z dobrze udokumentowaną przeszłością i nie starsze niż 5 lat. Nie bój się przebiegu w tak nowym aucie, nawet 150 czy 200 tys. km to nic strasznego. Czyli szukaj aut... poleasingowych (w przypadku Octavii nie ma problemu z kratką, bo nawet w wersji "ciężarowej" jest 5cio osobowa, więc koszt przeróbki i przerejestrowania na osobową to kilkaset zł). Jako, że mam alergię na Ople to zaproponuję też (siłą rzeczy nieco starszego) Fiata Cromę (auto bazuje na Vectrze).

0
  • #8 22 Mar 2014 07:38
    chojinka
    Poziom 27  

Octavia to golf w większym bagażnikiem, czyli nie nadaje się na auto rodzinne i każdy kto ma dzieci i min. 180 wzrostu to potwierdzi. Oczywiście niższym polecam octavie bez problemu. Dlatego napisałem wcześniej listę używanych godnych polecenia aut typowo rodzinnych.

0
  • #9 22 Mar 2014 11:24
    tzok
    Moderator Samochody

Znam ludzi mających znacznie ponad 180cm wzrostu, którzy jeżdżą Seicentem czy Corsą, więc nie przesadzaj. Dlaczego Golf nie nadawałby się na auto rodzinne? Kiedyś z powodzeniem tę funkcję pełnił Wartburg czy Skoda Felicia, a teraz nagle potrzeba minivanów? Nie rozumiem tego zjawiska i bardzo mi się ono nie podoba. Ludzie są jacy byli a niedługo zaczną kupować autobusy, żeby dowieźć 2 dzieci do przedszkola. Dla mnie Octavia jest bardzo dużym autem, w którym wygodnie mogą podróżować 4 dorosłe osoby z bagażem, natomiast do poruszania się na co dzień po mieście czy na dojazdy do pracy jest autem wręcz za dużym. Poza tym jest większa (dłuższa) od Golfa, mimo że dzieli z nim płytę podłogową. Swoją drogą Vectra C jest sporych rozmiarów samochodem który w środku wcale tak dużo miejsca nie ma.

chojinka napisał:
    Citroen Berlingo lub Peugeot Partner
    To dostawczaki, z których na siłę zrobiono auta osobowe... ale nadal jedzie się tym jak busem.

chojinka napisał:
    FORD S MAX 2.0 BENZYNA LUB 2.0 DIESEL
    Wielkie i ciężkie auto, spalające potworne ilości paliwa, dla którego nawet 130KM to mało by zapewnić dobre osiągi.

0
  • #10 22 Mar 2014 14:17
    chojinka
    Poziom 27  

tzok napisał:
    Znam ludzi mających znacznie ponad 180cm wzrostu, którzy jeżdżą Seicentem czy Corsą, więc nie przesadzaj. Dlaczego Golf nie nadawałby się na auto rodzinne? Kiedyś z powodzeniem tę funkcję pełnił Wartburg czy Skoda Felicia, a teraz nagle potrzeba minivanów? Nie rozumiem tego zjawiska i bardzo mi się ono nie podoba. Ludzie są jacy byli a niedługo zaczną kupować autobusy, żeby dowieźć 2 dzieci do przedszkola. Dla mnie Octavia jest bardzo dużym autem, w którym wygodnie mogą podróżować 4 dorosłe osoby z bagażem, natomiast do poruszania się na co dzień po mieście czy na dojazdy do pracy jest autem wręcz za dużym. Poza tym jest większa (dłuższa) od Golfa, mimo że dzieli z nim płytę podłogową. Swoją drogą Vectra C jest sporych rozmiarów samochodem który w środku wcale tak dużo miejsca nie ma.

chojinka napisał:
    Citroen Berlingo lub Peugeot Partner
    To dostawczaki, z których na siłę zrobiono auta osobowe... ale nadal jedzie się tym jak busem.

chojinka napisał:
    FORD S MAX 2.0 BENZYNA LUB 2.0 DIESEL
    Wielkie i ciężkie auto, spalające potworne ilości paliwa, dla którego nawet 130KM to mało by zapewnić dobre osiągi.

Po czym poznać że nie masz rodziny - czyli swoich dzieci? Bo nie znasz potrzeb rodziny. Seicento jak napisałeś było dobre, kiedy nie było wyboru więc nie wciskaj ludziom kitu że golf czyli skoda o małym rozstawie osi ma sporo miejsca w środku a Vectra C jest podobna! Totalna bzdura! Widać że nawet nie siedziałeś w Vektrze C! Oczywiście Skoda pomieści 4 ale wybierz się tym autem z rodziną w dalszą podróż - w bagażniku nikt nie będzie siedział a tam przecież jest najwięcej miejsca.

Co do Berlingo - nie jeżdziłeś nawet tym autem dlatego piszesz KOLEJNY raz BZDURY. Berlingo ma świetne zawieszenie i lepiej się nim jeździ niż wieloma innymi kompaktami! Ale takiej wiedzy CI brak na ten temat więc się nie wypowiadaj! Przerobiony dostawczak na osobówkę spełnia idealnie potrzeby rodzinne co potwierdza się na ulicach i w opiniach użytkowników. Jest lepsze od Zafiry bo wyższe i ma przesuwane drzwi dlatego łatwiej się wkłada dziecko do fotelika które nie upchasz do skody za kierowcę! Itd...
    MONDEO i S-MAX z silnikiem benzynowym 2.0 (145 koni a nie 130!) są idealne do gazu więc kolejny raz popisałeś się swoją wiedzą...

0