Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

visual basic - visual basic konsolowy - średnia arytmetyczna danych w tabeli

11 Mar 2014 09:03 2568 5
  • Poziom 14  
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

mam napisać prosty program pobierający imiona i wzrosty pięciu osób, a nastepnie wyliczyc średni wzrost tych osób. Trochę poczytałem o tabelach i żeby nie deklarować tylu zmiennych użyłem tabeli.
    Mam pytanie jak teraz mogę w najprostszy sposób wyliczyć średnią arytmetycznę, bo taki sposób jak w kodzie nie działa, a nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
  • Poziom 39  
    madiz08 napisał:
    Mam pytanie jak teraz mogę w najprostszy sposób wyliczyć średnią arytmetycznę, bo taki sposób jak w kodzie nie działa,
    zamiast:
    wpisz:

madiz08 napisał:
    a nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
    Wciśnij F1
  • Poziom 14  
    No faktycznie, takie proste. Dziękuję.
  • Poziom 14  
    A jeszcze chciałem zapytać, jak mam tablicę jednowymiarowa typu string i chce wyświetlić w konsoli jej elementy wraz z numeracją to robię w ten sposób:

i działa prawidłowo (jeszcze dalej przypisuję wynik do odpowiedniej zmiennej, ale to nieważne)
    ale jak deklaruję tablice dwuwymiarową:

i chcę podobnie wyświetlić dane takim kodem: (liczba znowu ma przypisane na początku 0)

to w programie nie wyskakuje mi błąd, ale po otworzeniu konsoli najpierw wyświetla kierunki wiatru i jest ok, potem po przypisaniu kierunku powinno wyświetlić właśnie tą dwuwymiarową, ale konsola się zawiesza.

Czy tu tez jest jakiś prosty błąd?

Dodano po 3 [minuty]:

aha, i jeszcze pytanie, jak mam tablice typu string to czy mogę w jakiś sposób przypisać jej liczbe elementów do zmiennej typu byte. Chodzi mi w jaki sposób można dowiedzieć się z ilu elementów składa się tak przypisana tablica
  • Poziom 39  
    madiz08 napisał:
    Czy tu tez jest jakiś prosty błąd?
    Tak.
    madiz08 napisał:
    strWiatry(liczba1, liczba2)

W twoim przypadku:
    liczba 1 wybiera element z tablicy (parę stringów )
    liczba 2 wybiera jeden z tych dwóch stringów.
  • Poziom 14  
    działa jak należy, kolejny raz podziękował za szybka odpowiedź.