Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie może się połączyć z internetem przez kabel Ethernet

11 Mar 2014 09:25 1863 21
  • Poziom 11  
    Witam, gdyż od jakiegoś czasu jak podłączam do komputera kabel Ethernet to karta "mówi mi", że kabel Ethernet jest odłączony. Karta sieciowa jest sprawna, gdyż teraz podłączyłem swój komputer do drugiego routera. Kabel i gniazdo jest sprawne, gdyż na moim starym laptopie (na którym jest Windows XP) przez kabel Ethernet laptop wykrywa kabel i jest Internet. Proszę o szybką pomoc :D

Jakby co na komputerze jest system Windows 8.1 Pro.

PS: Na początku jak był ten problem, to jak zostawiłem na noc wyłączony komputer (Na nim wcześniej był zainstalowany Windows 7) i rano włączyłem to był Internet. Ale jak zainstalowałem system Windows 8.1 Pro to nawet jak zrobię tak samo jak wcześniej to nie ma Internetu w komputerze.
  • Specjalista Sieci, Internet
    supermichalpol napisał:
    Kabel i gniazdo jest sprawne, gdyż na moim starym laptopie (na którym jest Windows XP) przez kabel Ethernet laptop wykrywa kabel i jest Internet.

Mimo to sprawdź inny kabel.
  • Poziom 11  
    Sprawdzałem na innym kablu i to samo.
    Sprawdź na kablu zakupionym w sklepie, wtyczki zarobione fabrycznie.
  • Poziom 21  
    supermichalpol napisał:
    ciach...........gdyż teraz podłączyłem swój komputer do drugiego routera. Kabel i gniazdo jest sprawne,.............ciach

a ten router ma sprawne porty? sprawdź ten router na innym kompie.
  • Poziom 27  
    Czy masz sterowniki odpowiednie do systemu operacyjnego?
  • Poziom 11  
    bogiebog Sprawdzałem to na trzech kablach Ethernet (dwa moje kupione i jeden od routera mojego) i nadal to samo.

rikardo67 router ma sprawne porty, i sprawdzałem ten mój router na moim starym laptopie.

Maciek051996 Mam zainstalowane sterowniki do systemu.

Jakby co router to: LINKSYS WAG200G Gateway. Za bardzo wchodzenie w jego ustawienia i resetowanie ustawień tego routera tego nie mogę zrobić, gdyż to nie jest mój router, a właściciel nie chce mi pozwolić wejść w jego ustawienia. Wiem jedynie, że adres IP routera to 192.168.1.1 i ma włączone DHCP.
    Przeinstaluj (odinstaluj, zainstaluj) sterownik do karty sieciowej.
  • Poziom 11  
    bogiebog robiłem tak kilka razy i nic. W Windows 7 tak samo było
    LEDy w portach RJ45 na obu końcach palą sie ?
  • Poziom 11  
    bogiebog jak podłączę do gniazda (te z którym się łącze z Internetem i ono nie działa) to nic się nie świeci w komputerze z tyłu (jedynie to na routerze pokazuje, że komputer jest podłączony przez kabel i miga wolno). Jak podłączę komputer do mojego drugiego routera to w komputerze oba światełka świecą się z tyłu komputera.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Karta lan 1gbs ? wymuś 100 lub 10mbs we właściwościach karty.
  • Poziom 11  
    bogiebog karta lan chyba 100mbs. Tylko jak możesz to napisz jak wymusić te 100 lub 10mbs.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    supermichalpol napisał:
    Tylko jak możesz to napisz jak wymusić te 100 lub 10mbs.

gulgaj
  • Poziom 11  
    bogiebog Wielkie dzięki :) Ustawiłem w karcie 10MB/s, pełny dupleks i już jest internet. Tylko wie ktoś, żeby nawet jak przeinstaluje system to te 10MB/s, pełny dupleks będzie już automatycznie ustawione, a nie, że będę musiał sam ustawić ten 10MB/s, pełny dupleks
  • Poziom 11  
    CHACA Tak, ale jak ustawie Autonegocjowanie (czyli tak jak było domyślnie) to nie ma znowu Internetu.
  • Poziom 11  
    Tak tylko moje pytanie jest takie, jak ustawić, że jak znowu przeinstaluje system to żeby automatycznie wybrało te 10Mb a nie, że będę musiał za każdym razem sam manualnie ustawić te 10mb.
  • Poziom 43  
    Tego nie wiem przyznam szczerze. Nie miałem nigdy problemu z dupleksowaniem. Może router nie ma opcji miltiplexu co było by dziwne. Karta podłaczona do innego routera i ustawiona na auto działa.
    Router ma aktualne firmware ?
  • Poziom 11  
    Właściciel routera mówi, że tak.