Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skanowane PDFy nie otwierają się na innych komputerach [irfanview]

11 Mar 2014 12:19 912 4
 • Poziom 2  
  Drodzy koledzy i koleżanki!
  Mam problem ze skanami w pdf, u mnie się otwierają, u klientów wywala "corrupted pdf"

  1. Skanuje pliki wsadowo w IrfanView do pdf (Ksero Ricoh2020D),
  2. przesyłam do klienta, on mi odpisuje, że się nie otwiera
  3. ja próbuję otwierać plik zeskanowany - działa; próbuje otwierać ten sam plik, tylko, że on mi go odesłał - nie działa.
  4. jak wchodzę w plik, który zeskanowałem i "nadpiszę" go w Foxit reader lub Adobe Reader to już u niego działa

  Na 70 plików zawsze kilka jest nieotwieralnych. Najlepsze jest to, że stało się to z dnia na dzień, nie formatowałem dysku, nie instalowałem nowego oprogramowania - dosłownie nic! - kilka lat nic się nie działo. Próbowałem z nowym Adobe, Foxitem, IrfanView różne wersje, ImPDF też. Sytuacja zdarza się u wielu klientów, więc wykluczam problem z ich strony. Jakieś pomysły ?
 • Poziom 34  
  Spróbuj skanować oprogramowaniem dedykowanym, a nie przeglądarką obrazków. U mnie różne dziwne rzeczy się działy(łącznie z tym, że w ogóle nie działały) a dopiero użycie oprogramowania dedykowanego rozwiązało problem.
 • Poziom 2  
  Dzięki za odpowiedź.
  Niestety, wedle mojej wiedzy skaner ten nie posiada oprogramowania dedykowanego z możliwością zapisu w pdf, proszę o wyprowadzenie z błędu jeśli się mylę.
 • Poziom 2  
  na innych komputerach działa bez zarzutu, połączenie było modyfikowane wielokrotnie, i przez kabel i przez router bezprzewodowo. Na stronie która podałeś widzę tylko sterownik, nie ma tam oprogramowania do skanowania :(