Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ar-235 krzywy wydruk - pilne

06 Kwi 2005 13:36 1126 6
  • #1 06 Kwi 2005 13:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 06 Kwi 2005 13:54
    Woter
    Poziom 19  

Witam.
    sprawdz i wyczyść dokładnie drogę papieru, możesz też zatrzymac kartkę pod bębnem i zobaczyć jak wygląda obraz na bębnie, czy nie jest krzywo nałożony na bęben.
    troche mało opisałeś usterkę.
    Woter

0
  • #3 06 Kwi 2005 22:09
    michal.re
    Poziom 12  

Witam, sprawdz jak wyglądają kopie z innych podajników ,np.bocznego.
    Co do czarnego pasa to prawdopodobnie listwa czyszcząca bęben.
    Pozdrawiam

0
  • #4 06 Kwi 2005 22:21
    pieciag
    Poziom 11  

Ja bym sprawdził jeszcze czy po odbiciu prostokątnej ramki, nie tworzy się romb, bo to by świadczyło o skoszeniu lustra.

0
  • #5 24 Kwi 2005 11:10
    machina73
    Specjalista - kserokopiarki

Czarny pasek na wydruku to zabrudzona optyka a jeśli chodz o geometrię kopii tosprawdź trzy rzeczy :
    1 - automatyczny podajnik dokumentów ( jeśli posiadasz )
    2 - przekos skanera podszybą oryginału
    3 - geometrię obrazu w ustawieniach serwisowych

z kserograficznym pozdrowieniem Machina 73

0
  • #6 24 Kwi 2005 18:55
    Watażka
    Poziom 21  

Co do paska, to zależy, jaki jest szeroki. Możliwe, że jest coś na lustrach lub masz brudną elektrodę ładującą. Powinno się ją, co jakiś czas wymieniać - ZESTAW AR-270NC.

Co do krzywego obrazu, to napisałeś, że dolna krawędź jest krzywo w stosunku do górnej - czyli górna jest dobra. Z tego wniosek, że obraz jest deformowany. Sprawdź to, co napisał poprzednik. Wydrukuj patern.

0
  • #7 24 Kwi 2005 19:08
    drebin
    Poziom 27  

Witam. Czarny pasek na kopiach w tym modelu może się pojawić w wyniku brudnej elektrody górnej, miałem taki przypadek myślałem że listwa bębna ale okazało się że elektroda była brudna. Jeśli chodzi o przekos warto sprawdzić o ile nie jest to optyka rolki rejestracji. W tych kopiarkach nieraz sprężyna dociskająca ośkę rolek rejestracji potrafi wyskoczyć i maszyna będzie zacinała albo robiła przekos. Rolki są zamontowane pod zespołem bębna potrzebny bardzo krótki krzyżak do odkręcenia trzech śrubek.

0