Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative Sound Blaster sb0230 błąd podczas instalacji

11 Mar 2014 16:11 1275 3
 • Poziom 2  
  Witam.
  Zakupiłem dziś używaną kartę dźwiękową Creative Sound Blaster sb0230. Po odinstalowaniu sterowników od karty zintegrowanej,wyłączeniu jej w BIOSie i podłączeniu do wejścia PCI zakupionej karty system nie wykrywa nowego urządzenia. Po użyciu "dodaj sprzęt" z panelu sterowania karta wprawdzie zostaje odnaleziona, jednak w menadżerze urządzeń widnieje przy niej komunikat "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)". Przy próbie instalacji sterowników (próbowałem sterowników z kilku różnych źródeł, w tym strone Creative) wyskakuje komunikat "Setup is unable to detect a supported product on your system. Please ensure that your product is properly installed before running this Setup program." Posiadam płytę główną Asus M2N-Sli Deluxe, oraz system operacyjny Windows Xp Professional SP2.
  Próbowałem podpinać kartę pod inne wejścia PCI,jak i restartować komputer w celu wymuszenia samoistnego zainstalowania się sterownika przez system (pomysł znalazłem na tym forum),jednak bez skutku.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 • Poziom 2  
  Niestety bez zmian. Wchodząc w audio->Setup z pliku,który mi przesłałeś wyświetla komunikat "Setup could not detect any Sound Blast Audity 2 on your system[...]" Przy odrobinie szczęścia zaraz pójdę do kolegi podpiąć pod jego komputer i sprawdzić,czy to nie czasem problem z uszkodzoną kartą.
  Edit. Wróciłem od kolegi i u niego bez żadnych problemów wykryło kartę i sterowniki zainstalowało. Podpiąłem też starą kartę TV do swojego PC i wiem,że to tez nie wina wejść PCI
  Edit2 Sprawdziłem przez program EVEREST i nie wykrywa mi on karty dźwiękowej. Wczoraj musiałem widocznie coś pomieszać. Wygląda więc na to,że problem polega na tym,że system nie widzi karty dźwiękowej i dlatego nie uruchamia kreatora dodawania nowego sprzętu. Sprawdziłem też przez LveCD z Ubuntu i wywołanie komendy wypisu wszystkich urządzeń PCI w terminalu,ale tu też karty nie wykrywa. Wczorajszy restart biosu też na nic się nie przydał.
 • Poziom 3  
  Wiem, że wielki odkop ale też się z tym męczyłem i mam rozwiązanie.
  1.Odistalować wszystkie sterowniki i programy Creative Labs
  2.Ściągnąć paczkę "Audigy Support Pack" http://danielkawakami.blogspot.com/2017/01/sb-audigy-series-support-pack-62.html
  3.Zainstalować, zignorować ewentualne błędy
  4.Jeśli po instalacji wyświetla się błąd w menedżerze urządzeń należy kliknąć PPM na naszą kartę "Audigy 2" i dać aktualizuj sterownik. Następnie "wyszukaj sterownik w folderze" i wskazać ścieżkę:
  SB Audigy Series Support Pack 6.2 >Audio>Drivers. Program zainstaluje sterownik i po restarcie komputera będzie działać.

  Jeśli karta jest w Menedżerze ale nie ma dźwięku, to trzeba ściągnąć wersję 4.5 stąd: http://danielkawakami.blogspot.com/2012/10/sb-audigy-series-support-pack-45.html i z niej zainstalować sterownik jak w punkcie 4. Powinno działać na wszystkich systemach od 7 do 10.