Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór zmywarki - BOSCH czy Electrolux

pepe-roni 11 Mar 2014 16:23 5631 1
 • #1
  pepe-roni
  Level 1  
  Cześć,

  Jestem na etapie wyboru zmywarki do zabudowy nowej kuchni w domu.
  Po przestudiowaniu modeli trzech firm: BOSCH, Electrolux i BEKO pod kątem specyfikacji technicznych i cen, zawęziłem moje wyniki do dwóch modeli jak poniżej. Odwieczne pytanie: "która firmę wybrać?" :) Mówi się, że BOSCH najlepszy, czy też najmniej awaryjny. Ale lata mijają i coś się mogło już pozmieniać.

  Różnice, które zauważyłem, na "pierwszy rzut oka":

  Electrolux ESL6365RO
  + ciekawe rozwiązanie z niby dokładniej zmywającym ramieniem  BOSCH SMV53L50EU
  + wyższa klasa energetyczna
  + połowa wsadu
  - plastikowe dno (ale nie jestem pewien, czy to minus, czy z tym dnem to mit)

  nie wiem też czy różnica między "Technologia Thermo Efficient" Electroluxa, której objaśnienia nie znalazłem, a "Wymiennikiem ciepła" BOSCHa jest, albo, czy jest znaczna?

  różnica cenowa między tymi konkretnymi dwoma modelami = 256 zł

  Ufam, że może ktoś z Was, kto ma mniejsze lub większe rozeznanie w branży mógłby doradzić :)

  Z góry serdecznie dziękuję, za wszelkie komentarze.
 • #2
  Marcin_MLG
  Level 12  
  Witam, jestem tylko użytkownikiem ale wypróbowałbym Boscha. Posiadam AEG Elektrolux i co występuje. Nie domywa dokładnie jak inne co miałem okazje gościnnie używać min Boscha, otwierają się drzwi podczas zmywania, zmywarka się nawet nie wyłączy! System kodów awarii to żart jakiś - zdarzyło się, że zatkał się odpływ bo filtr był nie do końca poprawnie założony, otwór odpływu z komory ma chyba w milimetrach, dostała się tam resztka jedzenia, system błędów wskazywał jakąś egzotyczną usterkę, nie pamiętam jaką dokładnie,w każdym razie błędną. Tylko logicznie myśląc, że nie odpompowuje wody, wyczyściłem te zakamarki i zadziałała dalej. Nie wiem jak w innych zmywarkach ale same ramiona są nie rozbieralne i co jakiś czas trzeba je czyścić wykałaczką, sprężarką i wodą pod ciśnieniem. Oczywiście naczynia są płukane przed włożeniem do zmywarki ale i tak nie da się tych niedogodności uniknąć. jakieś trzy lata temu był to model z wyższej półki, inne sprzęty Bosch jak lodówka czy pralka siemens (podobno to teraz to samo) są genialne i jestem bardzo zadowolony.