Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MF8450 - Ciemny pasek podczas wydruku dwustronnego

11 Mar 2014 16:56 3258 1
  • Poziom 9  
    Mam problem z MF8450, który objawia się niewielkim zabrudzeniem 1 ze stron przy wydruku w dupleksie. Zabrudzenie pojawia się zawsze w tym samym miejscu, zawsze na tej samej wysokości. 1 drukowany arkusz jest czysty, kolejne nie. Wydruk jednostronny jest idealny. Zabrudzenie ma ciemną barwę, ale pojawia się również przy kolorowych wydrukach testowych (tj. wydruku z trybu serwisowego w wybranym przez siebie kolorze). Jako że nie dysponuję dokumentacją serwisową dla tego urządzenia nie wiem czy na torze papieru przy druku w dupleksie jest jakaś rolka, która mogłaby zostawiać omawiany ślad. Poniżej widać dokładnie jak to wygląda. Czy spotkaliście się z podobnym przypadkiem?

Canon MF8450 - Ciemny pasek podczas wydruku dwustronnego
  • Poziom 9  
    Wygląda na to, że w problem uwikłany jest jeden z wałków na końcu ścieżki papieru (za utrwalaczem). Po wyczyszczeniu, przynajmniej na chwilę obecną, zabrudzenie się nie pojawia.

Czy posiadacie może service manual lub parts manual do tego sprzętu? Podczas rozbiórki odkryłem, że jeden z wałków jest uszkodzony mechanicznie (starła się folia pokrywająca gąbkę) i ma to wpływ na występowanie zakleszczeń papieru na wyjściu urządzenia. Będę niezmiernie wdzięczny za dokument lub podanie numeru katalogowego wałka (chodzi mi o pomarańczowy wałek o średnicy ~5mm).